Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. We wtorek zmarły dwie osoby, cztery wyzdrowiały, było też siedem nowych zakażeń [PODSUMOWANIE]
szpital zakaźny Bydgoszcz
14.04.2020 | 23:28

Koronawirus. We wtorek zmarły dwie osoby, cztery wyzdrowiały, było też siedem nowych zakażeń [PODSUMOWANIE]

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy - tutaj hospitalizowanych pod kątem koronawirusa jest dwanaście osób.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poświąteczny wtorek przyniósł informację o śmierci na Kujawach i Pomorzu dwóch osób, które były zakażone koronawirusem. 14 kwietnia potwierdzono również siedem kolejnych przypadków zakażenia.

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zmarło dzisiaj dwóch pacjentów zakażonych koronawirusem. Rano placówka przekazała informację o śmierci 70-letniego mężczyzny, natomiast w godzinach popołudniowych o zgonie 75-latka. Jak przekazuje  rzecznik szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska, obaj mężczyźni zostali do Grudziądza przewiezieni 2 kwietnia ze szpitala w Toruniu i mieli także choroby współistniejące. W sumie, na Kujawach i Pomorzu w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło już dziewięć osób.


KORONAWIRUS NA KUJAWACH I POMORZU – SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI


We wtorek potwierdzono także siedem nowych przypadków zakażenia. Pozytywne wyniki testów stwierdzono u trzech osób z Torunia, dwóch z powiatu żnińskiego oraz jednej z Grudziądza i powiatu lipnowskiego. Łącznie zakażonych koronawirusem w regionie są 352 osoby. Ze statystyk przekazanych przez służby urzędu wojewódzkiego wynika, że pod kątem koronawirusa hospitalizowanych jest 260 osób. 41 z nich leczonych jest w Grudziądzu, stan 27 jest ciężki, 9 średni, a 5 dobry. 12 osób przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, 9 w szpitalu obserwacyjno-zakaźnym w Toruniu, 6 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (stan 3 osób jest średni, 2 dobry, a 1 ciężki), zaś 1 osoba leczona jest w Nowym Szpitalu w Świeciu. 50 osób przebywa obecnie w izolatorium, które utworzone zostało w Ciechocinku.

Aktualnie w kwarantannie przebywa w regionie 7247 osób, 414 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. We wtorek przekazano również informację o czterech kolejnych osobach, które zostały wyleczone z koronawirusa. To trzy osoby z powiatu żnińskiego i jedna z powiatu chełmińskiego. Łącznie, wyzdrowiało 20 osób. Do badań w sumie pobranych zostało 7830 próbek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści