Bydgoszcz
17C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 17 • L 17
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronowo bez WOŚP!
WOŚP bez Koronowa
07.01.2016 | 12:49

Koronowo bez WOŚP!

To zdarza się po raz pierwszy od wielu lat - nie będzie Koronowa na mapie WOŚP!

Na zdjęciu: WOŚP bez Koronowa

Fot. Stanisław Gazda

To niestety jest prawdą – zarówno w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie, jak też w Urzędzie Miejskim w Koronowie usłyszeliśmy informację, że po raz pierwszy, po wielu latach aktywności, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Koronowie nie zagra!

Rafał Gibas z UM Koronowo poinformował nas, iż powodem nieobecności Koronowa na mapie działań WOŚP jest niezarejestrowanie się Sztabu Orkiestry w Koronowie. Działał aktywnie przez wiele poprzednich lat, w tym roku zdecydował przekazać pałeczkę nowym, młodym ludziom. Zabrakło chętnych, by kontynuować to dzieło. Z kolei Michał Sławeta – osoba odpowiedzialna w Urzędzie za kontakt z mediami, mówiąc o przyczynie nieobecności WOŚP w Koronowie, przypomniał, że osoby zajmujące się organizacją działań w ramach WOŚP już od kilku lat sygnalizowały, że czas najwyższy na zmianę, że potrzebna jest „młoda, nowa krew”, nowi ludzie, a tacy, niestety się nie pojawili.

Pustki nie będzie –zapewnia M. Sławeta – wspólnie z klubem sportowym „Spartakus”, w tym dniu przeprowadzimy turniej siatkówki i zbiórkę charytatywną dla 8-letniej Izy.

O tej akcji informujemy na łamach portalu: https://metropoliabydgoska.pl/zagraja-dla-izy/

W Regionalnym Sztabie WOŚP w Bydgoszczy Leszek Jakubowski przyczynę milczenia WOŚP w Koronowie upatruje w „nieumiejętności zorganizowania się i wysłania wszelkiej dokumentacji na czas – oni ze wszystkim się spóźnili”.

No i mamy problem – mówi. –Koronowo dostało od nas wszystko, co potrzebne: informację, co należy dostarczyć do Regionalnego Sztabu WOŚP, czyli dane wolontariuszy, zdjęcia itd. Nie zrobili tego w odpowiednim czasie, a żeby wszystko zagrało, było już za późno.


Powiązane treści