Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronowo: Kapelmistrz wraca do pracy!
20.03.2017 | 18:50

Koronowo: Kapelmistrz wraca do pracy!

Długa rozmowa i krótkie oświadczenie Burmistrza Koronowa. Na taką wiadomość czekali wszyscy.

Na zdjęciu: Kapelmistrz, próby, koncerty. I tak powinno być!

Fot. Stanisław Gazda

Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński wydał dzisiaj specjalne oświadczenie. Oto jego pełna treść:

Szanowni Państwo, w imieniu wszystkich zaproszonych przeze mnie uczestników dzisiejszego spotkania, przekazuję wspólnie wypracowane stanowisko:

„Po wielu godzinach bardzo trudnych rozmów doszliśmy do ustaleń, które dają nam możliwość dalszej współpracy pomiędzy Panem Kapelmistrzem a Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie.
Zostanie to uszczegółowione w umowie o pracę, która będzie trwać do dnia 31 grudnia 2017 r. oraz w regulaminie funkcjonowania orkiestry”.

Przypomnijmy: Pierwsze rozmowy mające na celu wyjaśnienie stanowisk stron konfliktu związanego z odwołaniem przez dyrektora MGOK w Koronowie z funkcji kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Koronowie dra Mirosława Kordowskiego zakończyły się fiaskiem. Dzisiaj rozmowy kontynuowano. Uczestniczyli w nich Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, dyrektor MGOK w Koronowie Michał Sławeta, kapelmistrz orkiestry dr Mirosław Kordowski oraz dwoje rodziców członków orkiestry.

„…Ale to nie koniec, przed nami jeszcze kilka takich (spotkań przyp.red.), działamy dalej. Wszystko jest na dobrej drodze”.- czytamy na FB Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Koronowie.


Powiązane treści