Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiRozrywka i kulturaKoronowo zaprasza na jarmark i bitwę z Krzyżakami
18.07.2018 | 16:40

Koronowo zaprasza na jarmark i bitwę z Krzyżakami

Na zdjęciu: XVI Jarmark Cysterski oraz Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem już za kilka dni.

Fot. Stanisław Gazda

27-29 lipca 2018 r. na tzw. Polach Tuszyńskich w Koronowie będą miały miejsce XVI Jarmark Cysterski oraz  Inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem.

Preludium do Jarmarku będą piątkowe (27 lipca) pokazy walk w Koronowie. W sobotę (28 lipca) o godzinie 13.00 nastąpi uroczyste otwarcie Jarmarku; przywitaniem grup, prezentacją uczestników, wręczeniem glejtów. Publiczność będzie miała okazję odbyć podróż w przeszłość – uczestnicząc w opowieści o dziejach Zakonu Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

O godzinie 14.00 rozpocznie się indywidualny Bojowy Turniej Rycerski. Dwie godziny później (16.00) igrcom obozowym –  zabawom plebejskim dla drużyn rycerskich i publiczności). Po nich, o godz. 18.00 rozpocznie się drużynowy  Bojowy Turniej Rycerski Pocztów (drużynowy).

Będą też pokazy tańca w flagami (godz. 20.20), wieczór muzyki (godz. 20. 40), pokaz artyleryjski (godz. 21.45). Tematyką rozpoczynającej się o godzinie 22. 10 inscenizacji teatralno-historycznej  będzie zdradziecki napad komtura gniewskiego Krwawego Zygfryda na uśpioną wieś Ziemi Koronowskiej, leżącą na pograniczu Kujaw i Pomorza, dla wzbudzenia postrachu w dzielnej załodze obrońców zamku Świeckiego – książętach Przemysła i Kazimierza”. Sobotni wieczór zakończy się pokazem fire show

 Jarmarkowa niedziela (29 lipca) rozpocznie się tradycyjnie od odprawionej o godz. 10.00 mszy św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Koronowie. Od godz. 12.00 ponownie na Polach Tuszyńskich, ciąg dalszy drugiego dnia Jarmarku tj. koncert zespołu Łysa Góra, zabawy obozowe (zabawy plebejskie dla drużyn rycerskich i publiczności). O godz. 14.00 rozpocznie się inscenizacja teatralno-historyczna „Bitwa pod Koronowem”. Po niej – pokaz tańca z flagami, zabawy obozowe (zabawy plebejskie dla drużyn rycerskich i publiczności). O godz. 17.00 przewidziano konny pokaz sprawności rycerskiej, pół godziny później pokaz artyleryjski. Jarmark zakończy się o godzinie 18.00.


Podobne wpisy

Powiązane treści