Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronowski radny pyta o znaną restaurację. Ile pieniędzy wydali tam urzędnicy?

Dodano: 29.12.2022 | 12:40

Na zdjęciu: Radny Gliszczyński spytał o faktury dla Gminy Koronowo z restauracji.

Fot. Fot. IN / pixabay

Restauracja Diabelski Młyn znajduje się tuż przy zjeździe do Koronowa od strony drogi krajowej nr 25. Powstała w 2019 roku. Chętnie odwiedzana jest przez mieszkańców i turystów, gdyż prędzej takiego miejsca w mieście brakowało. Z usług restauracji korzysta też Urząd Miejski w Koronowie. To zainteresowało jednego z radnych.

Radny Stanisław Gliszczyński – bo o nim mowa – skierował zapytanie do władz Koronowa odnośnie łącznej wysokości opłaconych przez Gminę Koronowo faktur od stycznia do listopada 2022 roku na rzecz restauracji Diabelski Młyn.

Odpowiedzi udzielił burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. Z przekazanych informacji wynika, że w okresie od stycznia do listopada 2022 roku koszt opłaconych faktur dla restauracji Diabelski Młyn wyniósł 6 tys. 992 zł. Oprócz tego włodarz miasta dla porównania podał, że Bar u Emilki wystawił faktury na kwotę 8 tys. 539 zł, a restauracja Nad Zatoką 7 tys. 722 zł.

Ponadto radny Gliszczyński poprosił o przekazanie informacji o kosztach wypłaconych delegacji służbowych łącznie od stycznia do listopada 2022 roku, obejmujące takie stanowiska jak burmistrz, zastępcy burmistrza, skarbnik gminy, sekretarz gminy. Te przedstawiają się następująco: burmistrz – 213 zł, pierwszy zastępca burmistrza – 894 zł, drugi zastępca – 1 tys. 957 zł, skarbnik gminy – 234 zł, sekretarz gminy – 235 zł.

Oznacza to, że łączny koszt wypłaconych delegacji wynosi 3 tys. 353 zł. – Informuję jednocześnie, że koszt wypłaconych delegacji Burmistrza Koronowa, Zastępcy Burmistrza i Skarbnika Gminy w 2017 roku wyniósł 18 989,80 zł, natomiast koszt wypłaconych delegacji Burmistrza Koronowa, Zastępcy Burmistrza i Skarbnika Gminy w 2018 roku wyniósł 11 722,82 zł – zaznaczył w piśmie burmistrz Patryk Mikołajewski, odnosząc się do okresu, kiedy to Gliszczyński był burmistrzem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Czyżby Pan G. już zapomniał jak on wydawał pieniądze podatników na bale i huczne uczty…. Wielokrotnie miałam okazję widzieć go także w stanie totalnego upojenia alkoholwego, także takie zapytania i wytyki są naprawdę poniżej poziomu

Marian
Marian
1 rok temu

A ja jak widzę tego przemiłego szefa kuchni w tym diablo młynku to zawsze mylę tego pana z burmistrzem tak są podobni jak bracia w mojej ocenie ?. Pan Gliszczyński jak ktoś tu próbował ciś sklecić , miał i ma prawo spożywać co chce i gdzie chce za własne zarobione pieniądze . Bo jakiś nikt temu Panu nie przedstawił żadnych zarzutów defraudacji .