Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKorupcyjny proceder przy przetargu dla armii. Agenci CBA podejrzanych zatrzymali w trzech miastach, w tym w Bydgoszczy
centralne biuro antykorupcyjne_agent_cba - zdj. ilustracyjne
28.05.2020 | 06:23

Korupcyjny proceder przy przetargu dla armii. Agenci CBA podejrzanych zatrzymali w trzech miastach, w tym w Bydgoszczy

Zatrzymania mężczyzn zostały przeprowadzone na terenie trzech miast.

Na zdjęciu: Agenci CBA dokonali zatrzymań na terenie trzech miast, w tym Bydgoszczy.

Fot. cba.gov.pl

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby biorące udział i odpowiedzialne za przetargi w armii.

Akcję zatrzymania wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze z poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Żandarmerii Wojskowej. Do zatrzymań osób doszło na terenie Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy.

Zatrzymane osoby brały udział i były odpowiedzialne za przetargi na zakup sprzętu dla armii. – Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego podczas śledztwa ustalili, że wybranym firmom były przekazywane informacje na temat postępowań tak, by ich pozycja podczas przetargów była uprzywilejowana – mówi Temistokles Brodowski z zespołu prasowego CBA. Biuro ujawnia, że do przestępstw korupcyjnych dochodziło między żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie a biznesmenami. W ich wyniku zostały ujawnione warunki oferty przetargowej.

Zatrzymani zostali następnie przewiezieni do pionu wojskowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie śledczy postawili im zarzuty.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści