Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKORWiN chce kary śmierci i łatwiejszego dostępu do broni. Będzie zbierał podpisy
29.04.2016 | 13:08

KORWiN chce kary śmierci i łatwiejszego dostępu do broni. Będzie zbierał podpisy

Politycy partii KORWiNrozpoczęli kampanię "KORWiN dla bezpieczeństwa".

Na zdjęciu: Marcin Sypniewski omówił założenia prezentowanego programu.

Fot. ST/archiwum

Wystartowała kampania „KORWiN dla bezpieczeństwa”. W czwartek bydgoscy politycy ugrupowania przedstawili główne założenia programu, a wśród nich – zwiększenie dostępu do broni i przywrócenie kary śmierci.

Kampania została zaprezentowano w czwartek w siedzibie bydgoskiego okręgu partii przez Marcina Sypniewskiego, Konrada Birutę oraz Seweryna Stadnickiego. Pierwszym z postulatów jest przywrócenie kary śmierci. – Arabowie się z nas śmieją, że ktoś zorganizuje zamach, zabije kilkanaście osób i dostanie tylko kilkanaście lat więzienia, a potem wyjdzie i znowu będzie mógł zabijać – argumentował Sypniewski.

Kolejne postulaty dotyczyły liberalizacji dostępu do broni i zwiększenia zakresu obrony koniecznej. – Trzeba ułatwić dostęp do broni, uporządkować kwestie wydawania jej i stosowania, aby każdy mógł się skutecznie obronić. Dziś prawo jest tak skonstruowane, że jak obudzę się w nocy i ktoś będzie stał nade mną z łomem, to muszę się zastanowić, czy chce mnie zabić czy tylko ukraść telewizor. Powinienem być uprawniony do takiej reakcji, aby wygnać tego człowieka – tłumaczył Sypniewski.

Zbiórka podpisów pod projektami ustaw ma trwać trzy miesiące, a szczegóły jej prowadzenia zostaną podane w najbliższym czasie. Na początek inicjatywę musi poprzeć tysiąc osób, aby komitet zawiadomił marszałka sejmu o swoim powstaniu. Aby projekt ustawy trafił pod obrady sejmu, potrzebnych jest sto tysięcy podpisów.


Powiązane treści