Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKosmetyczka prawie jak lekarz. Od zadań specjalnych
24.02.2017 | 09:25

Kosmetyczka prawie jak lekarz. Od zadań specjalnych

Medyczne preparaty i urządzenia wykorzystywane są w pracy niektórych kosmetyczek.

Na zdjęciu: Zabiegi dostosowywane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Fot. Stanisław Gazda

Botoks stosowany do redukcji zmarszczek wciąż uchodzi za jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak zadań realizowanych w ramach tego działu medycyny jest znacznie więcej. Co ciekawe, wykonać je można również w niektórych gabinetach kosmetycznych wykorzystujących przy pracy medyczne preparaty i urządzenia.

Jedno takie miejsce znajduje się na bydgoskich Bartodziejach. W lokalu o nazwie Beauty Salon Kasia Huss, mieszczącym się przy ulicy Braniewskiej 10,zrealizować można zabiegi kosmetyczne, regenerujące i pielęgnacyjne. Dobierane są one indywidualnie w zależności od potrzeb skóry danej osoby. Zabiegi mogą polegać między innymi na zastosowaniu kwasu hialuronowego w formie wypełniacza, wprowadzeniu mezokoktajli za pomogą igły (mezoterapia) lub wielu igieł urządzeniem Derma Pen, czy złuszczeniu skóry poprzez nałożenie kwasu.

Osoby, które boją się lub nie chcą doprowadzić do przerwania naskórka poprzez wprowadzenie igły też znajdą coś dla siebie. W ofercie salonu znajdują się zabiegi z wykorzystaniem na przykład fal radiowych, cryolift, mezoterapia bezigłowa. Przeprowadzane są również terapie „cudownym gazem”. Pod tym określeniem kryje się dwutlenek węgla. Podaje się go w różne partie skóry w celu nadbudowy kolagenu, dotlenienia i poprawy mikrokrążenia lub rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. Tę nieinwazyjną terapię określa się mianem karboksyterapii (Concerto).

Jednym z ciekawszych zabiegów jest stworzenie podskórnej siatki z nici PDO. Używa się ich w celu przeprowadzenia liftingu twarzy. Liczba nici uzależniona jest od potrzeb danej osoby, lecz skuteczny efekt daje wprowadzenie pod skórę co najmniej trzech  nici na jedną stronę twarzy. Ich grubości oraz struktury są różne, lecz niezależnie od tego, wszystkie nici rozpuszczają się pod skórą. Zanim do tego dojdzie, wokół nici samoczynnie owija się kolagen oraz elastyna, co pozwala osiągnąć zamierzony efekt. Nici gładko przenikają przez tkankę i nie pozostawiają śladów na skórze. Przed ich wprowadzeniem stosowane jest znieczulenie miejscowe za pomocą kremu Emla.

Jest to zabieg bardzo często wybierany przez kobiety. Głównie dlatego, że cechuje go duże bezpieczeństwo – zauważa Katarzyna Huss, właścicielka salonu Beauty Salon Kasia Huss. Od 5 lat posiada ona certyfikat na przeprowadzanie takiego zabiegu. Niektóre zabiegi związane z medycyną estetyczną przeprowadza już od 10 lat. Właśnie tyle czasu zajmuje się już tą dziedziną medycyny i nie poprzestaje na tym, co już wie. – Staram się jeździć na kongresy i szkolenia dotyczące problemów skórnych, by poznawać nowe techniki i sposoby łączenia preparatów. Dzięki uzyskiwanej w ten sposób wiedzy mogę jeszcze lepiej doradzać moim klientom – mówi Huss.

Udział w szkoleniach skutkuje również zwiększaniem liczby zabiegów oferowanych w ramach medycyny estetycznej oraz zmodyfikowaniem ich poprzez stosowanie innych środków medycznych. W salonie wykorzystywane są preparaty, na których pracują specjaliści medycyny estetycznej.

Odwiedzając Beauty Salon Kasia Huss można skorzystać nie tylko z zabiegów medycyny estetycznej, ale również innych usług. W lokalu realizowane są także klasyczne zabiegi kosmetyczne takie jak między innymi manicure, pedicure czy makijaże permanentne, w tym microblading polegający na skorygowaniu brwi poprzez domalowanie naturalnie wyglądających krótkich włosków. W pomieszczeniu obok gabinetów znajduje się tez salon fryzjerski. Pracujące tam osoby wykonują nie tylko podstawowe strzyżenia, ale także inne działania oczekiwane przez klientów. W budynku przy ul. Braniewskiej 10 znajduje się także solarium.

Zainteresowanie medycyną estetyczną wzrasta przy zmianach pór roku. – Po zimie najczęściej wybieranym zabiegiem jest złuszczanie skóry przy użyciu odpowiedniego kwasu kosmetycznego. W ten sposób pozbywamy się pogrubionej i martwej skóry, w miejscu której, po przeprowadzeniu zabiegu, buduje się nowy naskórek. Natomiast na zakończenie lata warto skorzystać z zabiegów nawilżających, które odżywią przesuszoną i zmęczoną słońcem skórę – wyjaśnia Katarzyna Huss.

Według jej spostrzeżeń, największe zainteresowanie medycyną estetyczną jest na przełomie kwietnia i maja. Do tego momentu pozostało już niewiele czasu. Wiosna już niedługo i warto już teraz pomyśleć o kondycji własnej skóry. Czytelnicy Metropolii Bydgoskiej mogą skorzystać ze specjalnej promocji. Na hasło METROPOLIA BYDGOSKA otrzymamy 10% zniżki na usługi medycyny estetycznej oraz usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Promocja obowiązuje w marcu, kwietniu i maju.

Dane kontaktowe do salonu Beauty Salon Kasia Huss:
tel. 52 342 29 33
604 938 004


Podobne wpisy

Powiązane treści