65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZwycięska passa zatrzymana. Enea Astoria przegrała w Stargardzie
21.12.2021 | 20:14

Zwycięska passa zatrzymana. Enea Astoria przegrała w Stargardzie

Na zdjęciu: Koszykarze Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz przegrali wyjazdowy mecz z PGE Spójnią Stargard.

Koszykarzy Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz zabraknie w turnieju finałowym Pucharu Polski. Po pełnym emocji i dramaturgii zaległym pojedynku dwunastej kolejki Energa Basket Ligi, „Asta” przegrała na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard 86:89.

Bydgoszczanie byli ostatnio w bardzo wysokiej formie, czego efektem była seria czterech zwycięstw z rzędu, w tym wysoka wygrana we własnej hali z Enea Zastalem BC Zielona Góra 106:88. „Asta” po tej imponującej serii miała także realną szansę na wywalczenie miejsca w gronie uczestników turnieju finałowego o Puchar Polski, który zostanie rozegrany w Lublinie (zagra w nim gospodarz imprezy, Pszczółka Start Lublin oraz siedem czołowych drużyn w tabeli po pierwszej części sezonu).

Pierwsze dziesięć minut zakończyło się remisem 20:20, natomiast w drugiej kwarcie gospodarze zaczęli wypracowywać przewagę. Kluczowe były ostatnie dwie minuty tej części gry. Po trafieniach Steele’a i Gildera było 36:31 dla Spójni, a do przerwy 43:35 dla drużyny ze Stargardu. Przewagę zespół Marka Łukomskiego utrzymał także po trzeciej kwarcie (66:62), ale za to ostatnie dziesięć minut było prawdziwym rollercoasterem. Na cztery i pół minuty przed końcem meczu, „Asta” po trzech punktach z linii rzutów wolnych Roda Camphora przegrywała jednym punktem (76:77), a potem wyszła na prowadzenie 84:83, gdy z półdystansu trafił Nizioł, a Camphor dwukrotnie trafił z rzutów osobistych. Końcówkę lepiej rozegrali gospodarze, a w decydujących fragmentach trafili Gilder i Neal. Dla bydgoszczan, dzisiejsza porażka w Stargardzie była siódmą w tym sezonie ligowym.

Kolejny mecz bydgoskich koszykarzy już po Świętach Bożego Narodzenia. W poniedziałek (27 grudnia), „Asta” podejmie we własnej hali mistrza kraju Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. To spotkanie w Arenie rozpocznie się o 20:00.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 12 KOLEJKA – 21.12.2021 R.

PGE SPÓJNIA STARGARD – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 89:86 (20:20, 23:15, 23:27, 23:24)

PGE SPÓJNIA: Gilder 27 (2×3, 5 as.), Neal 24 (1×3, 7 as.), Młynarski 13 (3×3, 7 zb.), Szymkiewicz 7 (1×3), Steele 5 (1×3) – Spires 11 (10 zb.), Śnieg 2, Szmit,

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Camphor 20 (2×3), Cavars 15 (6 zb.), Washpun 12 (7 zb.), Nizioł 11 (1×3, 5 zb.), Zębski 9 (1×3) – Pluta 9 (1×3), Herndon 6 (5 zb.), Chyliński 4, Krasuski, Aleksandrowicz.

Sędziowali: Marek Maliszewski, Marcin Koralewski, Łukasz Andrzejewski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Grzegorz Potęga.
Widzów: 1.000.