Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 5
2C
Nd
2C
Pon
0C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKPEC ma sposób na smog
kpec bydgoszcz
29.03.2018 | 10:39

KPEC ma sposób na smog

Na zdjęciu: Certyfikaty Ciepło bez smogu zostały uroczyście wręczone.

Fot. mat. prasowe

22 marca 2018 roku w budynku Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy przy ul. Cichej 59, KPEC Spółka z o.o. podczas konferencji prasowej zainaugurowała autorski program pn. „Ciepło bez smogu”, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Misją KPEC jest dostarczanie ciepła do odbiorców oraz dbałość o środowisko. Ciepło z miejskiej sieci jest w pełni ekologiczne, a każdy, kto przyłączy się do KPEC dba nie tylko o swój komfort, ale również o środowisko naturalne.

To bardzo ważne w czasach, kiedy jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych stała się walka ze smogiem. Według danych Europejskiej Agencji Środowiska zanieczyszczenia powietrza zabijają co roku w Polsce blisko 50 tys. osób rocznie. Problem bezpośrednio powiązany jest z niską emisją – spalaniem węgla, drewna i odpadów w gospodarstwach domowych. Świadczy o tym skrajne nasilenie zjawiska w miesiącach zimowych, czyli w sezonie grzewczym. W Bydgoszczy tej zimy odnotowano wielokrotnie przekroczenia norm jakości powietrza w całym mieście.

Odbiorcy ciepła z KPEC nie przyczyniają się do powstawania zjawiska smogu. Spółka korzysta z paliwa najwyższej jakości, system naszych filtrów, monitoring procesów ciepłowniczych na każdym etapie, to gwarancja, że ciepło z KPEC jest w pełni ekologiczne.

Świadectwa „Ciepło bez smogu” nadawane są tym, którzy korzystają z ciepła świadomie i w trosce o środowisko naturalne. Promowane w ten sposób są postawy proekologiczne. O świadectwa i tabliczki „Ciepło bez smogu” do oznaczenia budynków mogą się ubiegać wszyscy, którzy są odbiorcami ciepła z KPEC.

Program nie ogranicza się do przyznawania świadectw. Kapituła „Ciepło bez smogu” będzie również promować działania edukacyjne w zakresie walki ze smogiem oraz różnorakie inicjatywy przyczyniające się do ograniczenia smogu w naszym otoczeniu. Jedną z nich jest nadawanie świadectw „Ciepło bez smogu” firmom dystrybuującym kotły centralnego ogrzewania, które wycofają się ze sprzedaży pieców węglowych nie spełniających norm ekologicznych.

Podczas konferencji Świadectwa Partnera otrzymali:

– Miasto Bydgoszcz reprezentowane przez Panią Marię Wasiak – Zastępcę Prezydenta Bydgoszczy, jako główny udziałowiec Spółki i duży odbiorca ciepła z KPEC Spółka z o.o.

– Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani reprezentowana przez Pana Marka Magdziarza – Prezesa Zarządu, jako jeden z największych odbiorców ciepła z KPEC Spółka z o.o.

– Moderator Inwestycje Spółka z o.o. reprezentowana przez Pana Adama Gudella – Prezesa Zarządu, jako deweloper i zarządca wielu nieruchomości na terenie miasta Bydgoszczy, odbiorca ciepła z KPEC Spółka z o.o.

– BIMs PLUS Spółka z o.o. reprezentowana przez Pana Piotra Grabana – Właściciela, jako dystrybutor urządzeń grzewczych, który zdecydował się, by nie sprzedawać pieców na paliwa stałe.

Dodatkowo na ręce Pani Prezydent Marii Wasiak zostało przekazane świadectwo oraz tablica informująca, iż budynek Ratusza jest zasilany ciepłem z miejskiej sieci KPEC i spełnia kryteria programu „Ciepło bez smogu”, podobnie jak budynek Zespołu Szkół nr 9, dla którego świadectwo i tablicę otrzymał Dyrektor Mirosław Chojecki.

„Ciepło bez smogu” nie jest jednorazową akcją, a konferencja rozpoczęła długofalowe działania na rzecz ochrony powietrza. KPEC Spółka z o.o. zaprasza zainteresowane podmioty do uczestnictwa w Programie „Ciepło bez smogu”.

Szczegóły na:

bezsmogu.bydgoszcz.pl

facebook.com/KPECBydgoszcz/


Powiązane treści