Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKradł linki z trakcji kolejowych. Usłyszał kolejnych pięć zarzutów
policja bydgoszcz
23.01.2018 | 12:54

Kradł linki z trakcji kolejowych. Usłyszał kolejnych pięć zarzutów

24-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany w październiku ubiegłego roku.

Fot. Archiwum

24-latek usłyszał wcześniej w tej sprawie aż czternaście zarzutów. Jak się dowiedzieliśmy, teraz mężczyźnie postawiono pięć kolejnych zarzutów!

To sprawa, którą inowrocławscy kryminalni wyjaśniali w ubiegłym roku. 24-latek został zatrzymany w październiku. Jak ustalili, podejrzany kradł linki trakcyjne i złączki z linii kolejowych, a do tych kradzieży dochodziło na terenie całego powiatu inowrocławskiego.

Mężczyzna wcześniej usłyszał czternaście zarzutów z artykułu 254a, czyli zamachu na urządzenia infrastruktury, a teraz usłyszał kolejnych pięć. Dotyczą one kradzieży i zamachu na urządzenia infrastruktury. Jak udowodniono, poprzez swoje działanie 24-letni sprawca wyrządził szkody na sumę blisko 20 tysięcy złotych.

Jaki jest charakter zarzutów postawionych 24-latkowi? – Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład między innymi sieci linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii podlega karze pozbawienia wolności do lat ośmiu – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.


Powiązane treści