Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradł w Fordonie i na Szwederowie. Wpadł w ręce policji

Dodano: 16.11.2018 | 18:44

Na zdjęciu: Mężczyzna został zatrzymany na Brzozowej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali recydywistę podejrzanego o włamania do mieszkań. 57-latek wpadł tuż po tym, jak okradł mieszkankę bydgoskiego Szwederowa. Policjanci zabezpieczyli przy nim skradzione mienie oraz narzędzia służące do popełniania przestępstw.

Mężczyzna trafił w ręce policjantów w czwartek, 15 listopada. Tego dnia włamał się do mieszkania w Fordonie. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i spodziewali się kolejnego włamania. Około godz. 14:00 namierzyli podejrzewanego na parkingu przyblokowym przy ulicy Brzozowej w Bydgoszczy. Wylegitymowali go i przeszukali. Sprawdzili też jego samochód.

57-latek trzymał w ręku torbę, w której znajdowały się łom, klin oraz rękawiczki, zaś w jego aucie kryminalni znaleźli torebkę damską z dokumentami, pieniądze oraz złotą i srebrną biżuterię. Mężczyzna przyznał, że zabezpieczone mienie pochodzi z kradzieży.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej 57-latek zdążył okraść mieszkankę Szwederowa. Mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, że odbywa obecnie ośmioletnią karę pozbawienia wolności, lecz został zwolniony na przerwę w wykonywaniu kary.

Mieszkaniec Torunia trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili mu zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że dwa dni wcześniej 57-latek próbował włamać się do jednego z mieszkań na terenie Szwederowa. Nie jest wykluczone, że lista zarzutów się wydłuży. Kryminalni typują go też do innych włamań na terenie województwa.

Sebastian Torzewski