Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradli i sprzedawali katalizatory znanych samochodów. Wpadli w ręce policjantów [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.07.2020 | 09:26

Za kradzieże grozi im kara do pięciu lat więzienia - mówią policjanci.

Na zdjęciu: Zatrzymanego 36-latka najpierw doprowadzono na przesłuchanie do komendy policji na toruńskim Rubinkowie, a potem do prokuratury.

Fot. KMP Toruń

Kryminalni z toruńskiej policji zatrzymali parę, która kradła katalizatory z popularnych w kraju marek aut. – Kradnąc praktycznie w całej Polsce katalizator z pojazdów, uczynili sobie z tego źródło utrzymania – mówią policjanci.

Do zatrzymania pary doszło w miniony wtorek (22 lipca) w jednym z hotelików na terenie Lubicza Dolnego. W ręce kryminalnych wpadli 36-letni mężczyzna z gminy Wielka Nieszawka i 23-latka z terenu powiatu cieszyńskiego. – Ich łupem padały tylko i wyłącznie katalizatory z trzech popularnych marek aut – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W toku śledztwa, policjanci ustalili, że para prowadziła objazdowy tryb życia i kradnąc praktycznie w całym kraju uczyniła sobie z tego stałe źródło utrzymania. – Skradzione części samochodowe niejednokrotnie warte kilka tysięcy złotych, sprzedawali na złomach z kilkaset złotych – mówią toruńscy policjanci. Ostatnie zgłoszenie do policjantów w związku z tymi zdarzeniami wpłynęło w miniony poniedziałek (20 lipca). – Pokrzywdzony pozostawił na weekend swój pojazd na parkingu niestrzeżonym przy ul. Ligi Polskiej – dodaje podinsp. Dąbrowska. – W poniedziałek rano stwierdził, że ktoś próbował z mitsubishi ukraść katalizator – podkreśla rzecznik toruńskich policjantów. Funkcjonariusze mieli więcej podobnych zdarzeń na terenie Torunia.

W sumie, 23-latka i 36-latek usłyszeli trzynaście zarzutów kradzieży katalizatorów. – Policjanci już dzisiaj wiedzą, że ta sprawa jest rozwojowa – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska. Jak słyszymy, nie jest wykluczone, że oboje usłyszą wielokrotność ogłoszonych im dotychczas zarzutów, za co może im grozić do pięciu lat więzienia. Teraz zatrzymani zostaną przesłuchani w prokuraturze. Po tych czynnościach, śledczy będą decydowali o kolejnych krokach w sprawie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments