Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKradzież i pościg w centrum Bydgoszczy. Złodziej zabrał dwie cenne monety
policja bydgoszcz nowe radiowozy KWP BYDGOSZCZ (3)
22.01.2020 | 15:10

Kradzież i pościg w centrum Bydgoszczy. Złodziej zabrał dwie cenne monety

Na zdjęciu: Policjant po służbie zdołał zatrzymać złodzieja.

Fot. KWP Bydgoszcz

Ukradł dwie złote monety kolekcjonerskie. Zatrzymał go śródmiejski policjant będący w czasie wolnym od służby Policjant z bydgoskiego Śródmieścia, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę kradzieży ze sklepu numizmatycznego dwóch złotych monet kolekcjonerskich o wartości 9 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty.

W poniedziałek (20.01) około godziny 10:00 sierż. Marcin Wojewódzki z bydgoskiego Śródmieścia, będąc w czasie wolnym od służby, jechał autem ulicą Obrońców Bydgoszczy. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Warmińskiego, zwrócił uwagę na dwóch biegnących mężczyzn. – Wyglądało to tak, jakby drugi gonił pierwszego. Sytuacja stała się jasna w momencie, gdy funkcjonariusz usłyszał krzyki goniącego mężczyzny, by zatrzymać złodzieja – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Policjant natychmiast zaparkował pojazd i rozpoczął pościg za mężczyzną szybko oddalającym się w stronę ulicy Bulwary. Po krótkim pościgu 27-latek został przez niego zatrzymany i obezwładniony. Po chwili dobiegł pokrzywdzony i zrelacjonował, co się stało.  – Okazało się, że złodzieja gonił właściciel sklepu numizmatycznego, któremu ten ukradł dwie złote monety kolekcjonerskie o łącznej wartości 9 tysięcy złotych. Obie zostały odzyskane. Mężczyzna trzymał je w ręku w momencie zatrzymania – wyjaśnia podkom. Kowalska.

Bydgoszczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści