Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradzież kabli na terenie bydgoskiego nadleśnictwa. Złodziei zatrzymali policjanci z Białych Błot

Dodano: 26.05.2023 | 08:40

Na zdjęciu: Jeden z mężczyzn wpadł w ręce policjantów kilka godzin po zdarzeniu, drugiego zatrzymano następnego dnia.

Fot. KMP Bydgoszcz

Mężczyźni próbowali ukraść kable, które należały do bydgoskiego nadleśnictwa. – Jednemu z nich przedstawiliśmy zarzut za przestępstwo – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzeń doszło na przełomie kwietnia i maja przy ul. Szubińskiej w Bydgoszczy. To wtedy nieznany wówczas sprawca wszedł na teren leśny, w którym pod osłoną nocy wykopywał z ziemi kable teleenergetyczne i telefoniczne.

– Łupem złodzieja padły 144 metry różnych przewodów o łącznej wartości przekraczającej cztery tysiące złotych na szkodę bydgoskiego nadleśnictwa – mówi sierż. Oskar Nowak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Sprawą zajęli policjanci z komisariatu w Białych Błotach i to oni w nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22.05), około godziny 1:00, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wykopywali coś z ziemi.

– Na widok patrolu porzucili narzędzia i uciekli – dodaje sierż. Nowak. Funkcjonariusze przekazali niezbędne informacje dyżurnemu, a nocna akcja opłaciła się, bo w ciągu kilku godzin wpadł pierwszy z mężczyzn. To 35-latek z woj. pomorskiego, zaś dzień później zatrzymany został jego 45-letni wspólnik z pow. bydgoskiego.

Wiadomo już, że obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami za usiłowanie kradzieży, niszczenie lasu i kopanie w ziemi na nieswoim gruncie (muszą zapłacić ponad dwa tys. zł), a 45-latek dodatkowo odpowie za przestępstwo, bo – jak mówią policjanci – udowodniono mu wspomnianą kradzież 144 metrów przewodów, za co odpowie przed sądem.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
11 miesięcy temu

Tam nie tylko w tym miejscu kopią kable. Zimą było pełno dziur w lesie miedzy Białymi Błotami a obwodnicą.