Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 3 • L 1
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKrajobraz po burzy w Bydgoszczy i regionie. Bardzo duże zniszczenia, są ranni [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW]
burza_11-120817_okrzei_blonie_monika_grzesiak_nadeslane
12.08.2017 | 13:24

Krajobraz po burzy w Bydgoszczy i regionie. Bardzo duże zniszczenia, są ranni [ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW]

Minionej nocy strażacy interweniowali na terenie województwa ponad trzy tysiące razy.

Na zdjęciu: Zerwane poszycie dachu na ulicy Okrzei na Błoniu to jedna z najpoważniejszych konsekwencji nocnych burz na terenie Bydgoszczy.

Fot. Monika Grzesiak / nadesłane

Ponad trzy tysiące razy kujawsko-pomorscy strażacy byli wzywani minionej nocy do walki z następstwami gwałtownych burz i ulewnych deszczów na terenie regionu. Co piąte zgłoszenie dotyczyło Bydgoszczy i sąsiadujących z nią miejscowości. Z jakimi konsekwencjami żywiołu zmagają się zarówno służby ratunkowe, jak i mieszkańcy – wiele osób przesłało nam zdjęcia ze swojego otoczenia.

CZYTAJ TAKŻE: Burza nad Bydgoszczą i okolicami. Straży otrzymali ponad pół tysiąca zgłoszeń! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sytuacja w regionie jest bardzo trudna – ocenili zgodnie podczas przedpołudniowego spotkania z mediami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz komendant wojewódzki straży pożarnej nadbryg. Janusz Halas. Cztery osoby, w tym jeden ze strażaków, zostały ranne. Uszkodzonych zostało około sześciuset budynków mieszkalnych, w nocy ponad 110 tysięcy mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego zostało pozbawionych prądu. – Najbardziej ucierpiały zachodnie powiaty województwa, czyli żniński, tucholski, nakielski oraz sępoleński – wyliczał Halak. Jak podkreślał szef kujawsko-pomorskich strażaków, dzięki nocnym i porannym działaniom służb sytuacja jest już opanowana.

Masz zdjęcie lub film dokumentujące zdarzenia z minionej nocy – wyślij je nam na redakcja@metropoliabydgoska.pl lub w wiadomości na Facebooku!

W siedzibie urzędu wojewódzkiego powołano specjalny sztab kryzysowy, którego zadaniem jest sprawne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. – W tym celu na bieżąco kontaktujemy się z samorządowcami – dodaje wojewoda Bogdanowicz. Sporo pracy mają również służby energetyczne przywracające prąd do odciętych od niego zabudowań. Na bieżąco monitorowana jest ponadto sytuacja pogodowa, choć synoptycy uspokajają, że w sobotę w naszym regionie burz i opadów nie należy się spodziewać.

Od godziny 21:00 w piątek do godziny 9:00 w sobotę strażacy z regionu musieli interweniować 3100 razy.

Wyżyny – ul. Magnuszewska, Boya-Żeleńskiego / nadesłane przez pana Łukasza

wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane001 wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane002 wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane003 wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane004 wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane005 wyzyny_burza_11-120817_lukasz_joppek_nadeslane006

Wyżyny – fot. Paulina Wawrzyniak / Facebook MetropoliaBydgoska.PL

wyzyny_burza_paulina_wawrzyniak

Osiedle Leśne – fot. Grzegorz Drab 

lesne_grzegorz_drab001 lesne_grzegorz_drab002

Szwederowo, ul. Ugory – fot. Anna Domasiewicz

ugory_anna_domasiewicz

Błonie, ul. Ikara – fot. Jolanta Krzysztofiak

ikara_blonie_jolanta_krzysztofiak


Powiązane treści