Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 3 • L 2
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
7C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKrajobraz po ulewie nad Bydgoszczą. Strażacy interweniują między innymi na dworcu PKP i w Śródmieściu
15.07.2018 | 21:59

Krajobraz po ulewie nad Bydgoszczą. Strażacy interweniują między innymi na dworcu PKP i w Śródmieściu

Na zdjęciu: Deszcz dał się we znaki kierowcom na kilku głównych ulicach miasta.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Przynajmniej kilkadziesiąt zgłoszeń odebrali w niedzielne popołudnie i wieczór bydgoscy strażacy w związku z załamaniem pogody i intensywnymi opadami deszczu nad miastem. – Woda powoli opada, ale nadal pracujemy w kilku miejscach – mówi nam dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP.

Straż pożarna interweniuje głównie w centrum miasta, ale przypadki podtopień i wody zalegającej na ulicach można odnotować również w kilku innych rejonach Bydgoszczy. W chwili obecnej strażacy pracują między innymi na dworcu głównym, gdzie woda pojawiła się w szybach dwóch wind. – Trzeba tam wyłączyć zasilanie i sprawdzić sytuację – relacjonuje nam dyżurny bydgoskich strażaków. Na ulicę Grodzką również został zadysponowany zastęp strażaków, i to – wobec dużego natężenia pracy – aż z jednostki na Belmie. Nadmiar wody pojawił się również na pobliskim placu Kościeleckich, gdzie ze zbieraniem wody nie radziła sobie kanalizacja deszczowa.

Sygnały do strażaków płyną również od właścicieli prywatnych posesji. – Czasami otrzymujemy informacje, że w danym miejscu zalega pół metra wody. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że woda sięga do kostek. Wówczas odstępujemy od działań – dodają strażacy. W niedzielę odnotowali oni jednak przypadki, gdy wypompowanie wody z terenu posesji było jednak niezbędne.

Jak relacjonują internauci studzienki nie były w stanie przyjąć znacznej ilości wody na kilku istotnych ulicach miasta. Trudności z przejazdem notowano chociażby na ulicy Inowrocławskiej oraz Śląskiej. O problemach informowali także mieszkańcy Fordonu czy Brdyujścia. – Na szczęście obyło się bez większych strat materialnych – podsumowuje dyżurny bydgoskiej straży.

Masz ciekawe zdjęcie lub film? Chcesz się nim z nami podzielić? Prześlij go na adres redakcja@metropoliabydgoska.pl lub na Facebooku – www.fb.com/MetropoliaBydgoskaPL!


Powiązane treści