Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKraków Street Band wystąpi na Rzece Muzyki. Zagrają blues i jazz na światowym poziomie
11.07.2018 | 12:24

Kraków Street Band wystąpi na Rzece Muzyki. Zagrają blues i jazz na światowym poziomie

Na zdjęciu: Kraków Street Band wystąpi w amfiteatrze Opery Nova. Światowy poziom ulicznego bluesa

Fot. mat. prasowe

W trzeciej odsłonie tegorocznego cyklu Rzeka Muzyki bydgoska publiczność przeniesie się ze sceny operowej na amerykańską ulicę. Miejsce pozostaje to samo – artyści zagoszczą w amfiteatrze przy Operze Nova, ale diametralnie zmieni się klimat. Tym razem dominował będzie szeroko pojęty blues i jazz.

Wszystko to za sprawą Kraków Street Band – kolektywu muzycznego koncertującego w słoneczne dni na Krakowskim Rynku. Nie są to jednak zwykli uliczni grajkowie. Skład zespołu tworzą fachowcy klasy światowej, reprezentujący Polskę na największych zagranicznych festiwalach muzyki ulicznej (Hiszpania, Węgry, Włochy). W tym roku, jako zwycięzcy polskich eliminacji, zawalczą w European Blues Challenge 2018 w Norwegii.

Nawet ich początki nie były skromne. Zamiast do kapelusza, idąc z duchem czasu, pieniądze zbierali w internecie. Zyski z kampanii crowdfundingowej, która ruszyła w 2014 roku, „przekręciły licznik” – muzycy zebrali 170% planowanej sumy, co pozwoliło im wydać debiutancką płytę. Sukces przypieczętowało znalezienie się w finale Must Be The Music, dzięki któremu zaczęli gwałtownie zyskiwać na popularności. Krytyków muzycznych zjednali sobie przede wszystkim drugą płytą, poświęconą twórczości Jerzego Wójcika – pierwszego polskiego artysty bluegrassowego. Czasopismo „Twój Blues” uznało Kraków Street Band za „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”. Ponadto Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomasz Kruk za „Gitarzystę Roku 2017”.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 15 lipca, o godzinie 19:00. W Amfiteatrze Opery Nova. Wstęp wolny.

Posłuchać będzie można m.in.:

Way Down
Save My Soul
Nighty Quinn
Roll in My Sweet Baby’s Arms
Black Velvet Band
Dead Flowers


Powiązane treści