Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKręcił Harry’ego Pottera. Teraz stworzy film o Bydgoszczy
Wyspa Młyńska Bydgoszcz
28.05.2017 | 13:13

Kręcił Harry’ego Pottera. Teraz stworzy film o Bydgoszczy

W listopadzie powstanie film o Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Wyspa Młyńska jest jednym z symboli Bydgoszczy.

Fot. ST

Wybitny operator Sławomir Idziak nakręci film o Bydgoszczy. Pomogą mu w tym młodzi filmowcy oraz mieszkańcy miasta.

Sławomir Idziak to autor zdjęć do m.in. „Harry’ego Pottera i Zakonu Feniska”, „Króla Artura”, „Krótkiego filmu o zabijaniu” czy „Helikoptera w ogniu”, za którego otrzymał nominację do Oscara. Teraz ma stworzyć film o Bydgoszczy. Projekt nosi nazwę „Mieszkańców Bydgoszczy Portret Własny” i zostanie zrealizowany podczas dwutygodniowych warsztatów, które odbędą się w listopadzie.

Pod okiem doświadczonego filmowca młodzi operatorzy będą tworzyć film od fazy pomysłu, scenariusza przez zdjęcia, montaż i postprodukcję aż do dystrybucji. – Wszystko za pomocą najnowocześniejszego sprzętu audiowizualnego, w który wyposażony jest Cinebus, czyli specjalny autobus służący do produkcji filmowej – informuje urząd miasta. Mieszkańcy będą mogli przynosić do Cinebusa nakręcone przez siebie za pomocą smartfonów filmiki o mieście, spośród których najciekawsze zostaną wykorzystane.

W plenerowych warsztatach mogą wziąć udział studenci i młodzież wszystkich kierunków, szczególnie artystycznych i projektowych. W kursie przewidziano miejsce dla 15-18 osób. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału muszą napisać scenariusz filmu, w którym Bydgoszcz gra główną rolę i wysłać go na adres rozruch@gmail.com.


Podobne wpisy

Powiązane treści