Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIKredyt gotówkowy a pożyczka online – ile trzeba czekać na decyzję?
30.12.2021 | 15:26

Kredyt gotówkowy a pożyczka online – ile trzeba czekać na decyzję?

Na zdjęciu: O kredyt gotówkowy w banku również można wnioskować przez Internet.

Fot. nadesłane

O dodatkowe środki pieniężne można zwrócić się do banku lub firmy pożyczkowej. Choć każde z nich ma swój indywidualny regulamin, na ogół czas oczekiwania na dodatkowe pieniądze jest krótszy w przypadku instytucji pozabankowej. Sprawdź, jak długo trzeba czekać na ich decyzje.

Kredyt gotówkowy i szybka pożyczka przez Internet to dwa różne produkty finansowe. Ten pierwszy udzielany jest przez banki po spełnieniu szeregu warunków. Osoby wnioskujące o większe kwoty muszą liczyć się z bardziej szczegółową analizą sytuacji finansowej oraz weryfikacją zdolności kredytowej. W przypadku szybkich pożyczek formalności są często ograniczone do minimum – wystarczy wypełnić formularz i przedstawić swój dowód osobisty będący potwierdzeniem odpowiedniego wieku. Dla zadłużonych osób to jedyna szansa na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki.

Pożyczka przez Internet – ile trzeba czekać na decyzję?

Każda instytucja pozabankowa ma swój własny regulamin, w którym określa m.in. maksymalną kwotę pożyczki, termin spłaty oraz czas oczekiwania na gotówkę. Wiele firm pożyczkowych zapewnia klientów, że pieniądze pojawią się na ich koncie nawet w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku. Taką możliwość dają przede wszystkim instytucje udzielające wysoko oprocentowanych „chwilówek”. Błyskawiczna decyzja wynika z formalności zredukowanych do niezbędnego minimum. W takich przypadkach często wystarczy weryfikacja tożsamości oraz przedstawienie aktywnego rachunku bankowego.

Trzeba jednak pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe chcą dokładniej zweryfikować swoich klientów. W przeciwieństwie do banków nie sprawdzają ich zdolności kredytowej, jednak analizują aktualną sytuację finansową. Wstępna decyzja o przyznaniu dodatkowych środków wydawana jest bardzo szybko, jednak ich wypłata może potrwać 1–2 dni robocze. Przykładowo, serwisy takie jak https://10online.pl/ zastrzegają sobie prawo do zweryfikowania pożyczkobiorcy pod kątem stałego źródła dochodu (umowa o pracę, umowa zlecenie, emerytura, renta, świadczenia socjalne), wieku, miejsca zamieszkania czy obywatelstwa. Nic więc dziwnego, że cały proces trwa wówczas nieco dłużej.

Kredyt gotówkowy – kiedy na koncie pojawiają się pieniądze?

O kredyt gotówkowy w banku również można wnioskować przez Internet. W przypadku kwot do 10 tys. zł decyzja zazwyczaj zapada w ciągu 1–2 dni, po czym pieniądze pojawiają się na koncie. Należy pamiętać, że na tak szybkie załatwienie sprawy mogą liczyć zwykle stali klienci, którzy mają przejrzystą sytuację finansową potwierdzoną odpowiednimi dokumentami. W przypadku większych kwot lub nowych klientów czas oczekiwania trwa nieco dłużej ze względu na konieczność dokładnej analizy zdolności kredytowej. Jeśli sytuacja nie wywołuje żadnych wątpliwości, pieniądze są wypłacane tego samego lub następnego dnia. 


Powiązane treści