Bydgoszcz
11C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 9
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIKredyt gotówkowy — poznaj 4 sytuacje, w których opłaca się najbardziej
14.04.2020 | 21:01

Kredyt gotówkowy — poznaj 4 sytuacje, w których opłaca się najbardziej

Na zdjęciu: Dodatkowe pieniądze mogą przydać się na realizacje różnych potrzeb.

Fot. pixabay.com

Niewątpliwą zaletą kredytów gotówkowych jest fakt, że zazwyczaj wymagają one niewielu formalności. Pożyczka może zostać zaciągnięta nawet na niewielką kwotę, dzięki czemu nie inwestujemy własnych środków na nieprzewidziane wydatki. Kredyt gotówkowy świetnie sprawdza się również wtedy, kiedy nie chcemy zadłużać się u rodziny. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach ten wariant pożyczania sprawdza się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

W jakiej kwocie można zaciągnąć kredyt gotówkowy? Zakres jest bardzo zróżnicowany i zależy od oferty banku. Niektóre pożyczki dostępne są już od kwoty kilkuset złotych, natomiast górna granica sięga nawet kilkuset. Dzięki temu tego rodzaju pożyczka może sprawdzić się nawet, jako wsparcie w zakupie mieszkania. Wiele osób na ten cel zaciąga zwykły kredyt gotówkowy, jeżeli dysponują samodzielnie odłożonymi środkami potrzebnymi do sfinalizowania transakcji. Kiedy jeszcze warto skorzystać z tej formy pożyczania? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Kredyt gotówkowy lepszy niż pożyczka od rodziny?

Wiele osób zastanawia się, czy lepsza jest pożyczka do rodziny, czy kredyt gotówkowy. Zazwyczaj dotyczy to niewielkich kwot, które przeznaczamy na realizację własnych planów takich jak nieplanowany zakup, czy wymarzone wakacje. Niewątpliwą zaletą kredyt gotówkowego jest fakt, że może zostać zaciągnięty na wiele rat, dzięki czemu miesięcznie nie obciąży domowego budżetu. Dodatkowo świetnie sprawdza się na realizację nawet tych najbardziej szalonych marzeń. Wiele osób na ten cel zaciąga zwykły kredyt gotówkowy, ponieważ dzięki temu nie muszą tłumaczyć się najbliższym z własnych planów.

Kredyt gotówkowy zamiast kredytu hipotecznego

Kredyt gotówkowy może zastąpić nawet pożyczkę hipoteczną. Banki bardzo często oferują klientom naprawdę wysokie kwoty, dzięki czemu takie rozwiązanie jest możliwe. Co więcej, w przypadku kredytów gotówkowych mamy znacznie mniej formalności, przez co czas oczekiwania na decyzję jest zdecydowanie krótszy. Wiele osób na ten cel zaciąga zwykły kredyt gotówkowy szczególnie wtedy, kiedy potrzebują niewielkich środków na zakup, lub chcą szybko spłacić należność wobec banku.

Kredyt gotówkowy na remont

Pożyczki na remont należą do najbardziej popularnych. Wiele osób na ten cel zaciąga zwykły kredyt gotówkowy ze względu na szybki dostęp do dodatkowej gotówki, która pozwala na pełną realizację planów modernizacji domu lub mieszkania. Wynika to głównie z faktu, że nawet planowany remont niesie ze sobą koszty dodatkowe, które są trudne do oszacowania wcześniej. Dodatkowo może się okazać, ze w trakcie prac zmieni się koncepcja, która znacząco wpłynie na zaplanowany budżet. W takim wypadku kredyt gotówkowy jest jedną z najszybszych form pozyskania środków potrzebnych na zakończenie prac.

Kredyt gotówkowy na niespodziewane wydatki

Niespodziewane wydatki mogą przyjmować różne formy. Dla jednych będzie to zepsuta pralka lub lodówka, dla innych możliwość zakupu wymarzonego sprzętu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Wiele osób na ten cel zaciąga zwykły kredyt gotówkowy, ponieważ dzięki temu nie muszą czekać z realizacją planów. Bardzo często zdarza się bowiem, że decyzja o zakupie danego urządzenia zapada spontanicznie, ale nie chcemy angażować własnych oszczędności na ten cel. Może się także okazać, że dany zakup wiąże się z dodatkowymi wydatkami, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę. W takich sytuacjach również kredyt gotówkowy jest najszybszą formą realizacji własnych planów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści