55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKrok bliżej do brązowego medalu. Bydgoscy siatkarze wygrali z Gwardią Wrocław
29.04.2021 | 18:34

Krok bliżej do brązowego medalu. Bydgoscy siatkarze wygrali z Gwardią Wrocław

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze pokonali we własnej hali Gwardię Wrocław.

W pierwszym meczu o brązowy medal zmagań w siatkarskiej Tauron I Lidze, BKS Visła Bydgoszcz wygrał we własnej hali z Gwardią Wrocław 3:0. Teraz rywalizacja przenosi się do stolicy Dolnego Śląska, gdzie w najbliższą niedzielę (2 maja) drugi mecz tych zespołów.

Walkę o awans do PlusLigi, bydgoscy siatkarze przegrali w półfinale z BBTS-em Bielsko-Biała (1:3 u siebie i 2:3 na wyjeździe), natomiast wrocławianie ulegli LUK Politechnice Lublin.

Dwa pierwsze sety czwartkowego meczu w Immobile Łuczniczce długo toczyły się punkt za punkt. Dopiero w drugiej części zarówno pierwszej, jak i drugiej odsłony gospodarze zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Do tego, goście zaczęli popełniać znacznie więcej błędów w ataku, efektem czego wygrane BKS Visły w pierwszej partii do 19, a w drugiej do 22. Podrażnieni tymi porażkami goście, w trzeciej partii prowadzili nawet 14:8. Szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się wpuścić na parkiet Piotra Lipińskiego i Patryka Strzeżka, a bydgoski zespół szybko zaczął odrabiać straty. Po udanych zagrywkach Łaby, ataku Galabova i asie serwisowym Kowalskiego zrobił się remis 16:16, a gdy Galabov zablokował atak Wierzbickiego, to na tablicy wyników było 18:17 dla miejscowych. Tego prowadzenia, zespół bydgoski nie wypuścił już z rąk i wygrał w trzech setach pierwszy mecz o trzecie miejsce.

Rywalizacja o brązowy medal toczy się do trzech wygranych spotkań. Drugi mecz w najbliższą niedzielę (2 maja) we Wrocławiu, trzeci – za tydzień w środę (6.05) w Immobile Łuczniczce.

TAURON I LIGA SIATKARZY – PIERWSZY MECZ O TRZECIE MIEJSCE – 28.04.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – EWINNER GWARDIA WROCŁAW 3:0 (25;19, 25:22, 25:22)
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla BKS Visły Bydgoszcz.

BKS VISŁA: Masny, Galabov, Gałązka, Karpinskii, Łaba, Kowalski oraz Bonisławski (libero), Dereń (libero), Lipiński, Strzeżek, Kaźmierczak.

GWARDIA: Biernat, Menzel, Olczyk, Wierzbicki, Lubaczewski, Szymeczko oraz Mihułka (libero), Kołtowski (libero), Nowik, Gibek, Frąc.

Sędziowali: Marcin Kolano, Natalia Noga.
Komisarz Tauron Ligi: Witold Murczkiewicz.
Kwalifikator Tauron Ligi: Wojciech Kasprzyk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.