Bydgoszcz
1C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 1 • L 0
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKropce nie dawano szans na przeżycie. Dziś wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]
12.02.2021 | 10:59

Kropce nie dawano szans na przeżycie. Dziś wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kropka wraca do zdrowia.

Fot. OTOZ ANIMALS

W styczniu inspektorzy OTOZ Animals odebrali suczkę z olbrzymim guzem listwy mlecznej. Jej dalsze losy były niezwykłe.

Kropka trafiła pod opiekę OTOZ Animals 21 stycznia z olbrzymim guzem uniemożliwiającym normalne chodzenie, krwiakami w uszach i przerośniętymi pazurami. Kolejnego dnia miała odbyć się operacja, niestety ze względu na stan zdrowia suczki została ona przełożona na poniedziałek. – W poniedziałek rano byliśmy u Kropki. Wygłaskaliśmy, powiedzieliśmy, że trzymamy za nią kciuki, po czym pojechaliśmy na kolejne zgłoszenia. Będąc w trasie odebraliśmy telefon z sali operacyjnej. Nie takich wiadomości się spodziewaliśmy. Guz okazał się niezwykle ukrwiony, poczynił spustoszenia wewnątrz organizmu,. Walka trwała wtedy od  półtorej godziny, ale wyglądało na to, że na pomoc jest o wiele za późno – wspominają inspektorzy OTOZ Animals.

Okazało się, że w guz wbity był patyk dodatkowo zwiększający cierpienie zwierzęcia. Szanse suczki na przeżycie były bliskie zeru. Kolejnego dnia Kropka czekała jednak na wolontariuszy w czerwonym kaftaniku pooperacyjnym, stała o własnych siłach i merdała ogonem. Przed nią jeszcze rehabilitacja i być może kolejna operacja.  – Wiemy, że wszystko może się wydarzyć. Zaklinamy rzeczywistość, odpukujemy w niemalowane, staramy się nie zapeszyć, żeby tylko jej się udało. Dlatego też prosimy o zrozumienie, dlaczego przy adopcjach pytamy po 30 razy o te same rzeczy, sprawdzamy czy nasi podopieczni nie trafią na łańcuch, będą kochani tak, jak na to zasłużyli – wyjaśniają insepktorzy.

Każdy, kto sprzeciwia się krzywdzeniu zwierząt, może przekazać 1% podatku na kujawsko-pomorski oddział OTOZ Animals. Organizacja dziękuje też za każdy koc, podkład, worek karmy i maskotki przekazywane przez darczyńców.

Darowizny: OTOZ Animals Oddział Kujawsko – Pomorski
nr konta: 70 1020 1475 0000 8402 0143 1840
KRS 0000069730

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści