[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Krótki poradnik, czyli jak przygotować się do rozwodu krok po kroku

Dodano: 18.08.2022 | 08:00

Na zdjęciu: Decydując się na wszczęcie postępowania sądowego dotyczącego rozwodu należy przede wszystkim skorzystać z profesjonalnej porady prawnej.

Fot. nadesłane

Nie widzisz jakiekolwiek szansy na dogadanie się ze swoim mężem? Każda próba rozmowy kończy się kłótnią? W takich przypadkach rozwód okazuje się być nieunikniony. Co prawda, decyzja ta nie jest dla nikogo łatwa, jednak w większości przypadków przynosi więcej korzyści niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik wskazujący krok po kroku jak przygotować się na postępowanie sądowe w sprawie rozwodu. Czytaj dalej!

Poznaj najważniejsze działania jakie musisz podjąć zanim skierujesz sprawę do sądu

Rozwód należy do jednych z najbardziej skomplikowanych spraw. Nie chodzi tu tylko o zawiłość przepisów ale także o silny charakter emocjonalny. Powszechnie wiadomo, że kiedy zapada decyzja o zakończeniu małżeństwa trudno skupić myśli i podjąć konkretne działania. Pierwszy Twój krok powinien polegać na określeniu jaki typ rozwodu chcesz przeprowadzić. Do wyboru masz z orzekaniem o winie jak i bez, jednak ten może mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy kiedy małżonkowie potrafią dojść do porozumienia. Kolejnym krokiem jest napisanie pozwu rozwodowego!  Wniosek jest dla sądu kluczowy! Błędne wypełnienie może być powodem do jego odrzucenia. Aby został pozytywnie rozpatrzony musisz wskazać dokładne przesłanki wskazujące na rozpad związku małżeńskiego. Jeśli zdecydujesz się na rozwód z orzekaniem o winie kluczowe jest także określenie po czyjej stronie leży wina. Będąc już przy rozwodzie z orzekaniem o winie bardzo ważne jest zebranie materiału dowodowego, jeśli określisz, że wina leży po stronie męża.

Dobry adwokat u boku to Twoja nieoceniona pomoc! Zwiększ swoją szansę na wygraną

Decydując się na wszczęcie postępowania sądowego dotyczącego rozwodu należy przede wszystkim skorzystać z profesjonalnej porady prawnej. Kodeks rodzinny i opiekuńczy zawiera ściśle określone przepisy, których znajomość na rozprawie może okazać się niezwykle ważna. Dodatkowo pamiętaj, że rozwód ciągnie za sobą również sprawę o podział majątku, alimenty oraz sprawowanie opieki nad dziećmi jeśli je posiadaliście. Doświadczony adwokat przeprowadzi Cię przez całe postępowanie. Nie musisz sama znać wszystkich regulacji prawnych, od tego masz profesjonalistów! Rozwodowe postępowania sądowe mają to do siebie, że potrafią trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania. Pamiętaj, że wybrany adwokat będzie Twoim jedynym rzetelnym kompanem przez długi czas. Jedną z najbardziej polecanych kancelarii jest Chojka Kancelaria Adwokacka. Wyróżnia ją wysoki profesjonalizm świadczonych usług, dobre zaplecze merytoryczne oraz przede wszystkim indywidualne podejście do Klienta. Nie zastanawiaj się i skontaktuj się już dziś! Powierz swoją sprawę w ręce adwokatów, dla których rozwód nie stanowi tajemnic!