Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKryminalni zlikwidowali plantację marihuany. Zatrzymano pięciu mężczyzn [ZDJĘCIA]
31.07.2020 | 18:35

Kryminalni zlikwidowali plantację marihuany. Zatrzymano pięciu mężczyzn [ZDJĘCIA]

W sprawie zatrzymano pięć osób, ale - jak zapowiadają policjanci - to nie koniec.

Na zdjęciu: Zabezpieczona plantacja przez kryminalnych z Lipna i Dobrzynia nad Wisłą.

Fot. KPP Lipno

Nawet 600 tysięcy złotych – to czarnorynkowa wartość marihuany, której plantację zabezpieczyli kryminalni na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. W związku ze sprawą zatrzymano pięć osób, jedna z nich trafiła na trzy miesiące za kratki.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Lipnie i Dobrzynia nad Wisłą zlikwidowali dwie pokaźne plantacje konopi indyjskich na terenie gminy Dobrzyń nad Wisłą. – 21 czerwca ukrócili nielegalny proceder, zabezpieczając 114 sztuk roślin z plantacji w Płomianach i ponad 200 z poletek w Kamienicy – mówi podkom. Małgorzata Małkińska z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Kryminalni w związku ze sprawą zatrzymali pięciu mężczyzn – mieszkańców gminy Dobrzyń nad Wisłą. Najpierw w ich ręce wpadł 25-latek. Później zatrzymano 24- i 35-latka, a kilka dni temu także dwóch 23-latków. – W domu jednego z podejrzewanych odnaleźli sprzęt do uprawy roślin, susz marihuany, rośliny konopi i fotopułapki – wylicza podkom. Małkińska i dodaje, że wspomniane już fotopułapki miały strzec uprawy przed nieproszonymi gośćmi.

Policjanci w sumie zabezpieczyli podczas akcji 359 roślin i przeszło 580 g suszu marihuany. – Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 600 tysięcy złotych – słyszymy od lipnowskich policjantów, którzy informują też, że sprawa jest rozwojowa. Kryminalni cały czas prowadzą czynności mające na celu ustalenie innych członków tego procederu.

Już wiadomo, że jeden z zatrzymanych mężczyzn trafił za kratki. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat więzienia, zaś za posiadanie znacznej ilości środków odurzających – do 10 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści