Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKrystalizuje się lista startowa turnieju dla Golloba. Kolejny zawodnik potwierdził udział
20.08.2018 | 18:25

Krystalizuje się lista startowa turnieju dla Golloba. Kolejny zawodnik potwierdził udział

Turniej "Asy dla Golloba" odbędzie się 7 października na stadionie przy ul. Sportowej.

Na zdjęciu: Adrian Miedziński jest kolejnym uczestnikiem, który potwierdził udział w turnieju Asy dla Golloba.

Fot. Łukasz Wilk

Coraz mniej niewiadomych na liście startowej październikowego turnieju „Asy dla Golloba”, który odbędzie się na stadionie bydgoskiej Polonii.

Jak udało nam się ustalić, kolejnym zawodnikiem, który potwierdził swój udział w turnieju jest żużlowiec częstochowskiego Włókniarza Adrian Miedziński. A to nie koniec. – Mam jeszcze przynajmniej ośmiu zawodników: zarówno polskich, jak i tych zagranicznych, z którymi cały czas rozmawiam – przyznaje w rozmowie z nami organizator turnieju Jerzy Kanclerz. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że w tym gronie jest co najmniej dwóch zagranicznych żużlowców, którzy obecnie ścigają się (oraz w przeszłości) w cyklu Grand Prix. Niewykluczone, że nazwisko kolejnego zawodnika poznamy w sobotę. Właśnie wtedy Kanclerz ma zaplanowane rozmowy z jednym z krajowych żużlowców, a odbędą się one przy okazji turnieju Grand Prix, który zostanie rozegrany w Gorzowie Wielkopolskim.

Spośród krajowych zawodników, którzy mają 7 października przyjechać do grodu nad Brdą, znak zapytania trzeba postawić przy dwóch nazwiskach: Piotra Protasiewicza i Krzysztofa Buczkowskiego. Wszystko będzie jasne po niedzielnej, ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Sytuacja na ten moment jest następująca: Falubaz z Protasiewiczem w składzie zajmuje w tabeli ostatnie miejsce, a w niedzielę podejmie na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów. GKM, który wczoraj wygrał z zielonogórzanami jest pewny tego, że z elity nie spadnie, natomiast cały czas grozi mu start w barażu. W 14 kolejce, grudziądzan czeka wyjazdowy mecz z pewnym walki o medale Włókniarzem Częstochowa.

W ubiegłym miesiącu, na specjalnej konferencji prasowej w ratuszu ujawniono nazwiska dwunastu zawodników, którzy potwierdzili występ w turnieju, który odbędzie się dzień po toruńskiej rundzie cyklu Grand Prix.

Od dzisiaj w kasie klubu (w budynku administracyjnym, wejście od strony parku maszyn), można nabywać vouchery, które później będzie można wymienić na bilety, które kosztować będą: 200 zł – trybuna główna, 35 zł – normalny na sektor B (miejsca numerowane); 25 zł będzie kosztowała wejściówka ulgowa, 25 zł – sektor C (normalny i 15 zł ulgowy). Bilety będą dostępne w kasie klubu od 1 października i dwa dni później w kasach wokół stadionu przy ul. Sportowej.


Powiązane treści