Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kryta pływalnia, poprawa komunikacji publicznej? Na co chce postawić komitet Ziemia Koronowska?

Dodano: 26.03.2024 | 12:23

Na zdjęciu: Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Koronowska promuje się hasłem „Doświadczenie, skuteczność, szacunek”

Fot. IN

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. O stanowisko burmistrza Koronowa powalczą Stanisław Gliszczyński (KWW Ziemia Koronowska), Krzysztof Gradek (KWW Krzysztof Gradek) oraz Patryk Mikołajewski (KWW Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój). Niedawno informowaliśmy o programie wyborczym komitetu aktualnie urzędującego burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Teraz postanowiliśmy przyjrzeć się postulatom komitetu Ziemia Koronowska z którego staruje były burmistrz Stanisław Gliszczyński.

Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Koronowska promuje się hasłem „Doświadczenie, skuteczność, szacunek”. Przedstawiono założenia programowe „Na piątkę”, czyli: ludzie, inwestycje, przyjazna codzienność, profesjonalizm, szacunek.

Co z budową basenu?

Komitet deklaruje, że chce skończyć z podziałami. Zapowiadane są szeroko rozumiane konsultacje społeczne z prawdziwego zdarzenia we wszystkich wrażliwych sprawach oraz przed każdą ważną inwestycją. Jeżeli chodzi o inwestycje to Ziemia Koronowska zapowiada oprócz dróg, chodników, parkingów, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, oświetlenia, likwidacji barier architektonicznych także podjęcie tematu budowy krytej pływalni. Sporo osób z gminy Koronowo domaga się budowy tego typu obiektu. Osoby chcące skorzystać z basenu muszą jeździć do Bydgoszczy, Osielska lub Świecia. Sceptycy tego pomysłu twierdzą natomiast, że budowa basenu z wykorzystaniem środków zewnętrznych byłaby możliwa, jednak byłby problem z jego utrzymaniem. Część osób twierdzi, że temat basenu w Koronowie pojawia się przy każdej kampanii wyborczej i są to puste obietnice. Niedawno do sprawy odniósł się także burmistrz Patryk Mikołajewski. – Muszę to powiedzieć bardzo delikatnie, żeby nie zapeszyć – mówił podczas czatu wideo z mieszkańcami włodarz. – Jesteśmy obecnie w rozmowach, bo wcześniej jak były pytania o basen to mówiłem, że nie stać nas na utrzymanie basenu, na budowę tak. Możemy go wybudować, będzie piękny, ale uważam, że w każdej kwestii trzeba być odpowiedzialnym. Rozmawiamy z innymi podmiotami, aby zacząć projektować basen w przyszłym roku, gdzie projekt basenu będzie rozłożony na dwa lub trzy podmioty, budowa również jak i utrzymanie. Ja się zgadzam, że gmina Koronowo zasługuje na basen i uważam, że dokonamy tego wspólnie, ale proszę dajcie mi trochę czasu. Ja obiecałem, że jak spłacimy długi gminne to zajmiemy się basenem i tak się dzieje, bo zajmujemy się tym basenem. Ten basen prędzej czy później będziemy mieli. Ja nie chcę obiecywać, bo to jest jeszcze taki czas, że chciałbym uniknąć jakiś większych obietnic – dodał. Oczywiście kwestia basenu znalazła się w postulatach komitetu Stanisława Gliszczyńskiego. – Kryta pływalnia w Koronowie – temat, który powraca jak bumerang – czytamy w zapowiedziach inwestycyjnych komitetu. – Z pewnością kosztowny, zwłaszcza biorąc pod uwagę późniejsze utrzymanie takiego obiektu. Ale spróbujemy jeszcze raz i pochylimy się nad tą sprawą wspólnie. Dojrzale i świadomie ją przeanalizujemy. Przeprowadźmy solidne konsultacje społeczne i wysłuchajmy mieszkańców co oni sądzą o tej sprawie.

Oczyszczalnia ścieków

Komitet jako absolutną konieczność podaje rozbudowę oczyszczalni ścieków. Informowaliśmy już na naszych łamach, że pogarsza się stan techniczny obiektu. Zdaniem „Ziemi Koronowskiej” oczyszczalnia pracuje na granicy swojej maksymalnej przepustowości. Komitet Stanisława Gliszczyńskiego oprócz tego, chce powrócić do budowy ścieżek rowerowych. Przypomnijmy, że podczas obecnej kadencji nie wybudowano ani metra ścieżki rowerowej i porzucono plan budowy ścieżki z Koronowa do Wierzchucina Królewskiego. Co jeszcze znalazło się w postulatach inwestycyjnych komitetu byłego burmistrza? Miejski wybieg dla psów, kryty kort do tenisa ziemnego, wyciąg do nart wodnych na Zalewie Koronowskim.

Co z komunikacją publiczną?

Duże grono mieszkańców narzeka też na jakość połączeń autobusowych Bydgoszcz-Koronowo-Pieczyska, a także na dojazdy do innych miejscowości położonych na terenie gminy. W 2018 roku ówczesny kandydat na burmistrza Patryk Mikołajewski zapowiadał podjęcie współpracy, aby do Koronowa uruchomić komunikację podmiejską z Bydgoszczy. Później z tego pomysłu się wycofano twierdząc, że są to zbyt duże koszta, a przewoźnicy komercyjni mogliby wycofać się z linii mniej rentownych. Teraz w komitecie „Gmina Koronowo – Kurs na Rozwój” nie znalazł się już ten postulat. Ziemia Koronowska zapowiada natomiast poprawę komunikacji publicznej oraz bezpłatne kursy autobusowe dla seniorów na największe imprezy i wydarzenia odbywające się nad Zalewem Koronowskim.

Ziemia Koronowska zapowiada też m.in. walkę ze smogiem, sztuczne lodowisko, pozyskiwanie nowych inwestorów zewnętrznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Ja nie będę więcej zachwalał Pana Stanisława jego słowa same potrafią się obronić . Niedawno wypowiedziałem się na temat Urzędu Stanu Cywilnego który to chce Pan Mikołajewski stworzyć wyprowadzając pięć rodzin z budynku mieszkalnego . Problem w tym że mieszkań dla nich nie zabezpieczono i nie ma . Proszę przeczytać słowa Pana Stanisława Gliszczyńskiego co dla niego i Ziemi Koronowskiej jest na pierwszym miejscu ?Doświadczenie, skuteczność, szacunek”. Przedstawiono założenia programowe „Na piątkę”, czyli: ludzie, inwestycje, przyjazna codzienność, profesjonalizm, szacunek. Pozdrawiam 

Joanna
Joanna
3 miesięcy temu

Przez osiem lat rządów Pana Stanisława nie udało się zbudować krytej pływalni a teraz się uda? Ciekawe?

To jeszcze raz Joanna
To jeszcze raz Joanna
3 miesięcy temu

Bardzo dobry pomysł aleja koronowskich gwiazd ( atrakcja turystyczna na skale światową), może lepiej pobudować ulice i nazwać je imieniem gwiazdy. Będzie z pożytkiem dla mieszkańców a dla gwiazdy.

Radek
Radek
3 miesięcy temu

Bardzo dobre pomysły!
Przynajmniej realne a nie bajeczki o rycerzu i podwładnych

Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Droga Joanno -Droga Pani odpowiedz jest prosta 8 lat to PiS rządził i przydzielał dotacje . Pan Mikołajewski startował z PiS i basenu nie załatwił od rządu PiS jedynie jakieś kartony od byłego wojewody ale to można z GS-u dostać jak Pani poprosi . Opakowań mają tam dość .

Pamiętam
Pamiętam
3 miesięcy temu

Złota dachówka wylicytowana na aukcji WOSP jako symbol budowy basenu, wyciąg narciarski na Grabinie też miał być i Wieża widokowa nad zalewem.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 miesięcy temu

bardzo dobre pomysły rzeczy najważniejsze a nie jakieś wydumane pałace ślubów i inne bzdury,na plażę w samociążku to kasy nie chcieli dać chociaż mieszkańcy o to błagali,nie chcieli słuchać ludzi a tu nagle teraz na koniec przypomniało im się że jest coś takiego jak konsultacje społeczne,wydali kupę kasy na nowy WC-et miejski nie dość że w beznadziejnym miejscu, to starego nawet nie zlikwidowali i nadal szpeci,taka to polityka,budować nowe na pokaz,i po co budują nowy plac zabaw za szkołą nr 1 jak ten co był można było jeszcze używać,wystarczy tych igrzysk!!! aha i te wychodzące co chwilę filmiki z radosnymi… Czytaj więcej »

Interes
Interes
3 miesięcy temu

Złota dachówka ?, to chyba leprze jak obiad u kuzyna ?

ola
ola
3 miesięcy temu

rezygnuję z korzystania z pewnej miejscowej restauracji,mam inne przekonania niż eksponowane przez pewnego kucharza

Olu nie jesteś sama
Olu nie jesteś sama
3 miesięcy temu

Ja pamietam takie akwarium na Nakielskiej w Bydgoszczy . Choć była tam tylko czekolada z Goplany i galareta do piwa lub setki to było tam więcej ludzi jak w tym odgrzewanym miejscu w Koronowie gdzie dzięki kuzyna jeszcze jakoś się kręci ledwo .
(Marnie i fatalnie )

Adaś
Adaś
3 miesięcy temu

12 Lat nie 8… raczej kolejne niczego nie zmienią , gołym okiem widać żę przez 4 lata więcej się zmieniło w Koronowie niż przez 12… Panu S podziękujemy

Olu nie jeste
Olu nie jeste
3 miesięcy temu

Adaś mów za siebie twojemu się zmieniło ale w pasie

Miś
Miś
3 miesięcy temu

Adaś ma racje Sławomir był już dwa razy wice burmistrzem raz kandydatem na burmistrza i można mu faktycznie podziękować

Powodzenia
Powodzenia
3 miesięcy temu

Ty Jak ci z solidarnej polski w Nocy minusiki dajesz i myślisz że ten kit i Mikołajewskiego rząd KO w Polsce zaakceptuje jako wybawcę Koronowa i same granty polecą od Premiera dla burmistrza który startował z listy PiS tam gdzie Terlecki , Morawiecki, Sasin , Wąsik , Kamiński, Ziobro , Kowalski, Duda i może się uda załatwić zapaść polityczną dla gminy .

Luzik
Luzik
3 miesięcy temu
  1. Ja tu się chciałem zwrócić do osoby która występuje jako kobieta potem facet co zaczyna być infantylne i niewiarygodne pobudzenie nocne w dawanie minusów . Rozumie utratę dochodów to boli lub innych korzyści jak posady ale takie zachowanie może Długotrwałe zachowanie może powodować okresy bezsenności nawet do dwóch tygodni, a wtedy przekłada się to na wzrost poziomu agresji i niekontrolowane zachowania, także autodestrukcyjne. Blokuje uczucie głodu, ale pustoszy serce. Może wpływać na układ krążenia, ponieważ silnie oddziałuje na ciśnienie krwi. Przedawkowanie może się kończyć wylewem wewnętrznym
Waldek
Waldek
3 miesięcy temu

Aleja gwiazd lepsza niż odwracanie sw. Jana dupą do miasta

Historycznie
Historycznie
3 miesięcy temu

Żeby to był jeszcze Jan, ale ta figurka to dzieło zaborców w kulturze Austro- węgierskiej to Johan . Takich do dziś w Bajerach w Niemczech tyle co grzybów po deszczu . Widoczne ktoś chciał koniecznie nas do kultury Austrii przybliżyć no ale ja tam rodziny nie mam jedynie co wiem to Adolf Hitler tam się urodził

Niestety
Niestety
3 miesięcy temu

Panie Waldku – Zaborcy wstawiali takie figurki , miały one chronić przed powodzią . Sam Plac Zwycięstwa wskazuje na częste potopienia Rzeki Brdy dlatego na byłym rynku w Koronowie wszystkie sklepy i kamienice mają schody . W okresie kiedy postawiono tą figurkę nie było Polski na mapie świata . Proszę wskazać zaborcę który chciałby pielęgnować Polską kulturę w tamtym okresie kiedy Berlin był stolicą dla dzisiejszego Koronowa .