Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKryterium Asów powróci. Ale nie w tym roku
26.02.2019 | 20:15

Kryterium Asów powróci. Ale nie w tym roku

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W październiku ubiegłego roku, ponad 12 tysięcy kibiców obejrzało na stadionie Polonii turniej "Asy dla Tomasza Golloba", który wygrał Brytyjczyk Tai Woffinden (kask czerwony). W tym, planowana była reaktywacja Kryterium Asów, jednak impreza do żużlowego kalendarza najwcześniej powróci za dwanaście miesięcy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Temat ponownej organizacji Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda powrócił kilka tygodni temu. Już jednak wiadomo, że – przynajmniej w tym roku – impreza nie pojawi się w żużlowym kalendarzu.

Jeszcze przed tygodniem, gdy pytaliśmy o plany związane z imprezą prezesa i właściciela ZOOLeszcz Polonii Bydgoszcz Jerzego Kanclerza, ten przyznawał, że jest szansa na jej organizację w tym roku, tym bardziej że miał pojawić się jeden ze sponsorów, który chciał wesprzeć imprezę, a na start zgłosiło się trzech uczestników cyklu Grand Prix. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jednym z nich był Rosjanin Emil Sajfutdinow, który swoją żużlową karierę w naszym kraju rozpoczynał właśnie od reprezentowania barw klubu z Gryfem na plastronie.

Powód prac remontowych jest prozaiczny. Jak się okazuje, przebudowa trybuny na sektorze B stadionu Polonii (jutro wykonawca tej inwestycji – firma Ebud Przemysłówka rozpocznie prace, dzisiaj popołudniu odbyło się przekazanie placu budowy) sprawi, że utrudniony będzie dostęp do sztucznego oświetlenia. Mowa o dwóch dużych lampach, które są ustawione za tą trybuną. Jak się okazuje, na czas robót muszą być całkowicie wyłączone. – Po włączeniu lamp, te dwie całkowicie nie świeciły. Pozostałe cztery zostały włączone – mówi nam Kanclerz.

Dla Jerzego Kanclerza nie oznacza to pogrzebania planów reaktywacji imprezy, bo ta miałaby powrócić do żużlowego kalendarza w 2020 roku. Co, jak nie Kryterium? Powraca temat reaktywacji mistrzostw Bydgoszczy, których odbyły się dwie edycje. Kiedy miałaby się odbyć tegoroczna edycja – tego póki co nie wiadomo.

Wiadomo za to, że nowy sezon ligowy żużlowcy Polonii rozpoczną już za niespełna cztery tygodnie. 30 marca, bydgoski zespół uda się na mecz do Rawicza, gdzie zmierzy się ze Stainer Unią Kolejarzem. Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się tydzień później, gdy do Bydgoszczy przyjedzie Kolejarz Opole.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści