Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -2
4C
Wt
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKrzysztof Kranz będzie w ratuszu reprezentował niepełnosprawnych
Pełnomocnik ds osób niepełnosprawnych
15.06.2016 | 06:14

Krzysztof Kranz będzie w ratuszu reprezentował niepełnosprawnych

Prezydent powołał nowego pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych

Na zdjęciu: Nominacja dla Krzysztofa Kranza.

Fot. nadesłane

Prezydent Rafał Bruski powołał nowego pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Został nim dotychczasowy pracownik ratuszowego Wydziału Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej, Krzysztof Kranz.

Do zadań pełnomocnika należy m.in. opracowywanie i koordynacja programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób niepełnosprawnych, podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie, współpraca z organizacjami pozarządowymi i instytucjami działającymi na rzecz tego środowiska, a także z wydziałami Urzędu Miasta, miejskimi jednostkami i Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych.

– Życzę Panu wytrwałości i powodzenia w wypełnianiu nowych obowiązków. Wierzę, że doświadczenie życiowe, jak również to, zdobyte przez kilkanaście lat pracy w Urzędzie pozwoli na realizacje celów, jakie będą na Panu spoczywały jako pełnomocniku oraz jakie sam pan przed sobą postawi – powiedział, wręczając nominację, prezydent Rafał Bruski.

Krzysztof Kranz ma 40 lat, od 2004 r. jest pracownikiem Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od początku pracy w ratuszu jego obowiązki związane były z tematyką niepełnosprawności, był współpracownikiem jednego z poprzednich pełnomocników prezydenta ds. osób niepełnosprawnych, w ostatnich latach pracował w Wydziale Zdrowia, świadczeń i Polityki Społecznej.

– Od 1992 r. sam jestem osobą niepełnosprawną, dlatego wypełniając powierzone mi przez prezydenta nowe obowiązki, będę bazował na własnym doświadczeniu – podkreślił Krzysztof Kranz – Wiem, jakie są możliwości i ograniczenia w życiu osoby niepełnosprawnej. Na pewno mogę zadeklarować, że będę otwarty na sygnały i wskazówki płynące od osób niepełnosprawnych, ale także od organizacji pozarządowych działających na ich rzecz czy rodzin, bo dysfunkcja jednego członka rodziny dotyka również wszystkich bliskich – dodał nowy pełnomocnik.

Krzysztof Kranz podkreśla, że jego życie zawodowe, ale także pasje związane są z niepełnosprawnością. W 2009 r. współtworzył w mieście drużynę rugby na wózkach – dziś jest ich menadżerem. Jest członkiem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, w 2011 r. jego działalność została doceniona – otrzymał nagrodę marszałka kujawsko-pomorskiego w kategorii działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści