Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 14
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleKsiądz przyznaje się do śmiertelnego potrącenia. Chce dobrowolnie poddać się karze
areszt
31.10.2017 | 14:50

Ksiądz przyznaje się do śmiertelnego potrącenia. Chce dobrowolnie poddać się karze

Były proboszcz parafii św. Krzyża spowodował wypadek w maju tego roku.

Na zdjęciu: Cztery lata więzienia - na taki czas może za kraty trafić ksiądz Stanisław F., jeżeli sąd przychyli się do jego wniosku.

Fot. archiwum

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ skierowała do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze księdza, który wiosną, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Przypomnijmy – 17 maja w pobliżu skrzyżowania ulic Fordońskiej i Jana Brzechwy kierujący nissanem 64-letni Stanisław F. – były proboszcz parafii św. Krzyża – ominął auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych, a następnie potrącił 56-letniego mężczyznę. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie po miesiącu zmarł.

Przeprowadzone po wypadku badanie alkomatem wykazało, że ksiądz prowadził pojazd pod wpływem alkoholu – w jego organizmie stwierdzono 1,5 promila. W poniedziałek Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ skierowała wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez 64-latka.

Oskarżony przyznał się do spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Kara, której chce się poddać, to cztery lata pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywna. Sąd rozpatrzy wniosek w przeciągu najbliższych trzech-czterech tygodni. Jeżeli uzna, że kara nie jest współmierna do zarzucanego czynu, cofnie go do prokuratury – mówi nam prokurator Piotr Dunal.


Powiązane treści