Bydgoszcz
3C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 2
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeKto będzie wywoził śmieci z podbydgoskiej gminy? Rozpisano przetarg
kontenery_śmieci_UM Sępólno Krajeńskie
08.06.2020 | 04:59

Kto będzie wywoził śmieci z podbydgoskiej gminy? Rozpisano przetarg

Na zdjęciu: Od 1 stycznia br. wywozem odpadów z terenu gminy Białe Błota zajmowała się bydgoska firma Corimp. Kto będzie odpowiedzialny za wywóz śmieci od 1 lipca?

Fot. Archiwum

Kto będzie wywoził śmieci z terenu Białych Błot? Gminni urzędnicy rozpisali przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.  

Temat związany z wywozem śmieci na terenie gminy Białe Błota od ponad roku wzbudzał wiele emocji. Wystarczy wspomnieć 2019 rok, kiedy to dotychczasowy operator – firma Taro jednostronnie złożyła oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy. Sytuacja była na tyle poważna, że wójt Dariusz Fundator dopiero po rozmowach z włodarzami firmy doszedł do porozumienia, na mocy którego Taro wywoziło odpady do końca 2019 r.

Od 1 stycznia br. do końca czerwca za wywóz odpadów odpowiada bydgoska firma Corimp, ale gminni urzędnicy rozpisali już przetarg w którym wyłoniona zostanie firma, która będzie wywozić śmieci z terenu gminy. Umowa z nowym wykonawcą ma obowiązywać od 1 lipca 2020 do 31 grudnia 2021 r. Zainteresowane firmy, aby wystartować w przetargu (otwarcie kopert ma nastąpić 15 czerwca), muszą wpłacić do urzędu gminy wadium w wysokości 2 tysięcy złotych.

Warto przypomnieć, że od początku tego roku opłata za odbiór segregowanych odpadów na terenie gminy wynosi 20 zł miesięcznie od mieszkańca danej nieruchomości. W przypadku stwierdzenia, że odpady z danej nieruchomości nie są właściwie segregowane, stawka miesięcznej opłaty zostanie podwyższona do wysokości 67 zł miesięcznie od mieszkańca danej nieruchomości.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Małgorzatasas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sas
Gość
sas

oby nie komunalnik

Małgorzata
Gość
Małgorzata

przetrag tak rozpisano,że wygra Komunalnik-niestety

Powiązane treści