Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 0 • L -3
1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKto chętny do prowadzenia kawiarenki obywatelskiej?
Kawiarenka 3
17.03.2018 | 08:49

Kto chętny do prowadzenia kawiarenki obywatelskiej?

Na zdjęciu: Kawiarenka gotowa. Gospodarz poszukiwany...

Fot. UMB.

Do 20 marca mogą zgłaszać się chętni do prowadzenia kawiarenki obywatelskiej w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

W remontowanym budynku przy ulicy Gdańskiej 5 powstanie tzw. BCOP – czyli Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Centrum będzie dedykowane organizacjom pozarządowym, a na parterze budynku powstanie kawiarenka obywatelska dla mieszkańców.

Parter BCOP-u ma pełnić funkcję kawiarenki obywatelskiej, ale również punktu powitalnego i informacyjnego na temat aktywności w całym obiekcie. Kawiarenka ma być przestrzenią refleksji, swobodnej wymiany poglądów oraz animacji społecznych. Ma być to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść napić się dobrej herbaty czy kawy i coś przekąsić. W kawiarence planowane jest utworzenie strefy bookcrossingowej, w której będzie można także przejrzeć gazety oraz wydawnictwa wspierające III sektor. Miejsce będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz różnych grup wiekowych. Dzieci znajdą tu kącik zabaw, a rodzice będą mogli w tym czasie wziąć udział w spotkaniach organizowanych w kawiarence i BCOP.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w tym spółdzielnie socjalne z siedzibą w Bydgoszczy.

 


Powiązane treści