Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kto dyrektorem MGOSiR w Koronowie? Część etatu pełni zastępca burmistrza

Dodano: 12.12.2022 | 08:56

Na zdjęciu: Trwają poszukiwania nowego dyrektora MGOSiR.

Fot. IN

W ciągu ostatnich lat kilka razy zmieniano dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie. Niedawno nastąpiła kolejna zmiana.

MGOSiR w Koronowie został powołany do życia w 2008 roku, a działalność rozpoczął w 2009. Pierwszym dyrektorem był Maciej Makowski. Później pełniącym obowiązki była Paulina Kontna. W październiku 2021 roku w wyniku naboru na to stanowisko został powołany Piotr Polasik. Oficjalny komunikat w tej sprawie brzmiał: – Informujemy, że w wyniku przeprowadzonej procedury naboru na ww. stanowisko, został wybrany Pan Piotr Polasik zamieszkały w Bydgoszczy. Po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej Komisja Rekrutacyjna uznała, że Pan Piotr Polasik, jest odpowiednim kandydatem na stanowisko kierownicze dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie. Kandydat spełnił wymagania formalne oraz posiada kwalifikacje niezbędne do pracy na wymienionym stanowisku.

Konkurs nie został rozstrzygnięty

Niedawno – bo 6 października – ogłoszono kolejny konkurs. Na czele komisji konkursowej stanął Piotr Kazimierski (drugi zastępca burmistrza Koronowa). Ponadto komisję uzupełniali Aleksandra Szews (sekretarz Gminy Koronowo) oraz Sławomir Marszelski (pierwszy zastępca burmistrza Koronowa). Nabór nie został jednak rozstrzygnięty. Powód? Jak czytamy w uzasadnieniu komisja nie dokonała wyłonienia kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze na wolne stanowisko kierownicze dyrektora Miejsko –Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie, ponieważ podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci nie wykazali się dostatecznym poziomem wiedzy i nie spełnili oczekiwań komisji do prawidłowego i samodzielnego wykonywania zadań na ww. stanowisku. Komisja postanowiła nie rekomendować kandydatów do zatrudnienia na przedmiotowe stanowisko. Mając na uwadze powyższe, nabór na wolne stanowisko kierownicze dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie pozostał nierozstrzygnięty.

Zastępca burmistrza dyrektorem?

Tymczasem jak się okazuje część etatu (konkretnie 1/10) na tym stanowisku sprawuje zastępca burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski. O sprawę dopytywał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radny Piotr Mitera. Konkretnie pytał on, w jakie dni i godziny zastępca burmistrza pełni funkcję dyrektora MGOSiR w Koronowie.

Gmina szuka oszczędności?

Na pytanie radnego odpowiedział burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Pan burmistrz Kazimierski został poproszony o to, aby pełnić obowiązki na 1/10 etatu – potwierdził samorządowiec. – 1/10 etatu została zdjęta tutaj w urzędzie. Dzięki tej reorganizacji, a właściwie próbie reorganizacji mamy zapewnione około 100 tys. zł oszczędności w skali roku. Oczywiście jak długo będzie to trwało, na to nie odpowiem – dodał.

Burmistrz pracuje dłużej niż osiem godzin

Głos w sprawie zabrał także Piotr Kazimierski. – Wiem, że bardzo interesowało to Pana, bodajże na obchodach 11 Listopada, bo wypytywał Pan o to moich współpracowników ze strony MGOSiR, w jakie dni i jakie godziny jestem na miejscu. Bardzo się temu dziwiły, bo przez trzy lata pana na miejscu nie widziały i nigdy żadnej sprawy pan nie miał – zaznaczył na wstępie zastępca burmistrza.

– Pragnę pana uspokoić i z zakresu umowy, tak jak pan burmistrz powiedział, na 1/10 etatu mam obowiązek przepracować jedną godzinę przez cztery dni w tygodniu. Zapewniam pana, że jestem zdecydowanie częściej na miejscu, również dzięki temu, że na chwilę obecną zajmuję gabinet przy ul. Pomianowskiego, jeżeli chodzi o urząd, więc mam bardzo dużą szybkość i łatwość w przemieszczaniu się pomiędzy tymi dwoma budynkami. Na moje nieszczęście i nieszczęście mojej rodziny pragnę Pana tylko uspokoić i poinformować, że jeszcze nie zdarzyło mi się chyba w tym roku skończyć pracy po ośmiu godzinach i z zasady jestem zdecydowanie więcej zarówno jak i ta 1/10 etatu i jako 9/10 jako burmistrza – co powiem szczerze, nie daje może wielkiej satysfakcji mojej rodzinie, ale daje bardzo wielką satysfakcję mi, że mogę takową pracę wykonywać. Jeżeli chce pan spotkać się ze mną jako burmistrzem lub dyrektorem, numer generalnie cały czas jest ten sam, może pan do mnie zadzwonić, możemy się spotkać i porozmawiać, jeżeli ma pan jakieś uwagi co do funkcjonowania poszczególnych jednostek, jestem jak zawsze otwarty do rozmowy. Z tym, że ja jednak preferuje, żeby była to rozmowa twarzą w twarz bądź konkretna, a nie używanie jakiś dziwnych przypisów i wpisów w internecie. Problem polega na tym, że Pan nie drąży, żeby znaleźć sens tej odpowiedzi tylko publikuje suchą informację – dodał Piotr Kazimierski.

Radny odpiera zarzuty

Na zarzut dotyczący rzekomego braku obecności w MGOSiR – już w mediach społecznościowych – odpowiedział radny Mitera. – Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie Zastępca Burmistrza Piotr Kazimierski na pytanie o jego etat dyrektora MGOSiR zarzucił mi, że jakoś dziwnie przez ostatnie 3 lata nie pojawiłem się w hali nie interesując się, co tam się dzieje – napisał Piotr Mitera. – Tymczasem oprócz pracy radnego zdarzyło mi się jednak kilka razy być i działać… Nie udało mi się dojść do głosu wtedy, ale dałem sobie chwilę, żeby sprawdzić, czy pan Zastępca Burmistrza/Dyrektor sprawdził dokładnie to, co wygłasza zgłębiając temat – dodał.

Dodatkowo radny opublikował fotografie ukazujące jego aktywność w tym zakresie. Poparł go poprzedni dyrektor MGOSiR Piotr Polasik. – W okresie, w którym byłem dyrektorem Pan Piotr Mitera bieżąco interesował się życiem i działalnością MGOSiR – twierdzi były już dyrektor. – Osobiście był u mnie, był na hali. Uczestniczył w organizowanych przez nas imprezach. Wizytował wspólnie z Komisją RM nasze obiekty – dodał.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wodkateam
Wodkateam
1 rok temu

kaziu niech zaprogramuje bota do zarządzania planem zajęć