Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKto po Bednaruku? Chemik rozmawiał już z pierwszymi kandydatami na trenera
onico_warszawa - łuczniczka_bydgoszcz_Antiga_Bednaruk_Jakub Cwil
22.03.2019 | 14:00

Kto po Bednaruku? Chemik rozmawiał już z pierwszymi kandydatami na trenera

Na zdjęciu: Stephane Antiga był wymieniany jako jeden z potencjalnych następców Jakuba Bednaruka na ławce trenerskiej siatkarskiego Chemika.

Fot. Jakub Ćwiek

Jedno jest pewne – Jakub Bednaruk w przyszłym sezonie nie poprowadzi bydgoskich siatkarzy. Zespół nadal ma być budowany w oparciu o zawodników, którzy mają już za sobą przeszłość gry w PlusLidze.

Sezon 2018/2019, bydgoski zespół zakończy na miejscach 11-12 (stoczy jeszcze rywalizację z Cuprum Lubin), ale w Chemiku rozpoczyna się już powoli myślenie o kształcie zespołu i sztabie szkoleniowym na przyszły sezon.

Wiadomo, że drużyny nie poprowadzi Jakub Bednaruk, który z Bydgoszczą żegna się po dwóch sezonach pracy. On sam ujawnił w rozmowie z Marcinem Lepą z Polsatu Sport, że złożył pismo o zakończeniu współpracy, a zarząd tę decyzję zaakceptował. Bednaruk nie chce oficjalnie ujawnić, gdzie będzie pracował w przyszłym sezonie, natomiast według nieoficjalnych informacji, zawarł już wstępny kontrakt z MKS-em Będzin, który tegoroczny sezon zakończył na trzynastym miejscu z ledwie jednym wygranym meczem.

Jak sytuacja wpływa na Chemika? Z informacji, które przekazał nam prezes siatkarskiej spółki Janusz Zacniewski wynika, że klub prowadził już rozmowy z czwórką trenerów. Potwierdził nasze wcześniejsze doniesienia, że jednym z nich był Andrzej Kowal. Ten jednak – co już jest wiadomym – nadal pracować będzie w rumuńskim Remat Zalau, które doprowadził do europejskich pucharów. Wśród kandydatów na stanowisko szkoleniowca wymieniany był także były siatkarz klubu Michał Winiarski. Ten w przyszłym sezonie zadebiutuje jako pierwszy trener, ale w Treflu Gdańsk, w którym zastąpi Włocha Andreę Anastasiego. Kolejną opcją, którą Chemik brał pod uwagę, to Sebastian Pawlik, który w zeszłym sezonie poprowadzi do mistrzostwa globu młodzieżową reprezentację Polski. I to na pracy z młodzieżą Pawlik ma się skupić jeszcze w nadchodzącym sezonie.

Jednak prawdziwą sensacją jest informacja, że Chemika miał przejąć Francuz Stephane Antiga. On również w przeszłości występował w bydgoskiej drużynie, a w 2014 roku prowadził narodową kadrę, która sięgnęła po mistrzostwo świata. Po końcu tego sezonu Antiga pożegna się z Onico Warszawa (stołeczny klub ten fakt potwierdził już w styczniu), a jak się dowiadujemy – wyraził chęć prowadzenia bydgoskiego klubu. Co więc stanęło na przeszkodzie? – Chciał budować zespół od nowa, ale także ma zobowiązania wobec kanadyjskiej federacji – tłumaczy Zacniewski. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w grę wchodziło także nazwisko Dariusza Daszkiewicza, ale ten w przyszłym sezonie przejmuje GKS Katowice.

Kto więc zasiądzie na trenerskiej ławce Chemika? Najpoważniej rozpatrywaną opcją jest w tej chwili Przemysław Michalczyk. To asystent Bednaruka w trakcie dwóch sezonów pracy w bydgoskim zespole, a ponadto – jak informuje prezes siatkarskiej spółki – ma także ważny kontrakt na przyszły sezon, bez względu na to, czy będzie pierwszym szkoleniowcem, czy tylko asystentem. Mocno przemeblowana zostanie także kadra drużyny. Jak już ustaliły WP Sportowe Fakty – przyjmujący Bartłomiej Lipiński jest po słowie z działaczami Cuprum Lubin.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści