Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKto powinien złożyć swój autograf na ulicy Długiej? Ratusz czeka na propozycje
bydgoska_aleja_autografow_znak
09.06.2017 | 12:09

Kto powinien złożyć swój autograf na ulicy Długiej? Ratusz czeka na propozycje

Swoją propozycję może przesłać każdy mieszkaniec Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W Bydgoskiej Alei Autografów znajdują się już 32 tabliczki.

Fot. Justyna Wróblewska / archiwum

Wzorem ubiegłych lat, jesienią na ulicy Długiej mają pojawić się nowe tabliczki z autografami osób zasłużonych dla Bydgoszczy. Władze miasta chcą, by tych, którzy powinni złożyć swoje podpisy, zaproponowali mieszkańcy. Trwa zbiórka propozycji.

Wybranego kandydata może złożyć każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Do spełnienia są tylko dwa warunki dotyczące proponowanej osoby. – Zgłoszony kandydat musi być osobą żyjącą oraz szczególnie zasłużoną dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, Europie i w świecie – informują przedstawiciele urzędu miasta.

Do tej pory w Bydgoskiej Alei Autografów znajdują się już 32 tabliczki. Pierwszymi osobami, które złożyły tam swoje autografy byli: Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek. Doszło do tego w 2007 roku. Podczas każdej edycji „Bydgoskich Autografów” na ulicy Długiej pojawiają się co najmniej dwie tabliczki.

O tym, ile będzie ich w tym roku, zdecyduje kapituła powołana przez prezydenta Bydgoszczy, która wybierze kilka nazwisk spośród propozycji nadesłanych przez mieszkańców. Kandydatów można zgłaszać do 18 sierpnia br. w Urzędzie Miasta przy ul. Jezuickiej 1 (pok. 116-118) lub elektronicznie (e-mail: autografy@um.bydgoszcz.pl).

Regulamin „Bydgoskich Autografów” wraz z formularzem zgłoszeń znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści