Kto prezenty rozdaje? Motomikołaje!
Dodano: 04.12.2016 | 13:55Na zdjęciu: Motomikołaje - najbardziej oczekiwani goście...
Fot. Stanisław Gazda
Kto rano wstaje, temu… Motomikołaje. Potwornie zapracowani są dziś bydgoscy Dawcy Uśmiechu i sprawcy radości wielu milusińskich, dlatego po krótkiej prezentacji na Starym Rynku Motomikołaje przemknęli przez miasto prosto do dzieci.
Pierwszym przystankiem była Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza przy ul. Traugutta. Następnie Motomikołaje udali się do oddziałów dziecięcych Szpitala Jurasza. Stamtąd droga prowadzić będzie do Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.
-W przypadku prezentów od sponsorów – zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni – jest lepiej niż przed rokiem. I w ogóle jest lepiej, albowiem zostało nam jeszcze środków za które dokupimy prezenty dla dzieci w szpitalach – powiedziała Agnieszka Król – „Królowa” bydgoskich Motomikołajów.
W Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Traugutta na co dzień przebywa 32 wychowanków, którzy mają za co kochać Motomikołajów, czasami zmieniających się w Motozające lub dobre duchy obdarowujące potrzebnymi przedmiotami.
-To jest wzruszające, że oni zawsze pamiętają o dzieciach, że są niezawodni i oby tak zostało na zawsze – stwierdziła Hania Zwoleńska, koordynator w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Traugutta.
- Pałace Krajny [WIDEO] - 19 maja 2020
- Marny los ruin zamku w Nowym Jasińcu [WIDEO] - 17 maja 2020
- Pośpimy krócej! Tej nocy zmiana czasu na letni! - 28 marca 2020
Motomikołaje 2016