Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 6 • L 2
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKto przebuduje wiadukt na wylotówce z Bydgoszczy? Drogowcy poznali oferty
Wiadukt - Armii Krajowej Bydgoszcz_ JS (2)
22.03.2019 | 09:40

Kto przebuduje wiadukt na wylotówce z Bydgoszczy? Drogowcy poznali oferty

Obie propozycje przekraczają budżet założony przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, czyli 17,5 miliona złotych.

Na zdjęciu: Prace związane z przebudową wschodniego wiaduktu na al. Armii Krajowej mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Fot. Jakub Soboczyński

Dwa konsorcja zgłosiły się w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę modernizacji jednego z wiaduktów na alei Armii Krajowej. Ale sprawa jeszcze nie jest przesądzona, bo obie oferty przewyższają zakładany budżet.

Za przebudowanie wschodniego (w kierunku Osielska) wiaduktu spółki Want z Tczewa i Polwar z Gdańska chcą niespełna 20,5 miliona złotych, natomiast konsorcjum złożone z bydgoskiego Kormostu i Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego – trzy miliony złotych więcej. Obaj oferenci deklarują, że prace zakończą do 30 listopada i udzielą na nie 15-letniej (oczekiwanej przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej) gwarancji.

Na ostateczne rozstrzygnięcie postępowania jeszcze jednak poczekamy, bowiem obie propozycje przekraczają zakładanych przez drogowców budżet – 17,5 mln złotych. Potrzebna będzie więc decyzja o ewentualnym zwiększeniu budżetu na inwestycję. W przeciwnym wypadku konieczne będzie powtórzenie przetargu, choć w obecnej sytuacji na rynku budowlanym trudno oczekiwać, że oferty okażą się tańsze.

Przypomnijmy, że modernizacja wiaduktów na al. Armii Krajowej to część projektu mającego zmienić układ komunikacyjny w tym miejscu. Otwarta w 1984 roku trasa nadal pozostanie ważnym szlakiem wyjazdowym z Bydgoszczy w kierunku północnym (w przeciwnym kierunku również). W planach jest także dostosowanie otoczenia wiaduktów między innymi do potrzeb rowerzystów. Przebudowane mają być przejścia na przedłużeniu ulicy Czerkaskiej. Pieszym i wspomnianym rowerzystom ma być także udostępniona droga pożarowa w Lesie Gdańskim wiodąca na osiedle Eskulapa na górnym tarasie Fordonu (dawny trakt do Czarnówka).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści