[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kto wyremontuje dach Łuczniczki? Są dwie oferty w nowym przetargu

Dodano: 05.06.2019 | 07:54

O złożonych ofertach poinformował bydgoski ratusz.

Na zdjęciu: Pracami remontowymi ma zostać objęty dach hali przy ul. Toruńskiej 59.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoski ratusz poinformował we wtorek o otwarciu ofert w drugim postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy robót w hali Łuczniczka.

Magistrat na wykonanie robót chce przeznaczyć nieco ponad 1,5 miliona złotych. W połowie maja, miejscy urzędnicy poinformowali o unieważnieniu pierwszego postępowania przetargowego, które rozpisano tuż przed świętami Wielkiej Nocy. W nim ofertę złożyła tylko jedna firma – toruńskie konsorcjum Jawor, ale za wykonanie robót chciało kwotę blisko 2,2 mln zł, co w ocenie urzędników było zbyt wysoką kwotą.

Kto wyremontuje dach Łuczniczki? Są dwie oferty w nowym przetargu

Zobacz również:

Resort sportu dofinansuje budowę hali lekkoatletycznej na Zawiszy

We wtorkowe popołudnie pojawiła się informacja o ofertach zainteresowanych firm w drugim postępowaniu przetargowym, jakie ratusz musiał rozpisać. W nim chęć wykonania robót złożyły dwie firmy. Pierwszą jest toruńskie konsorcjum Jawor, które za wykonanie robót chciałoby otrzymać kwotę 2,154 mln zł, zaś drugą – Zakład Budowlany Grinbud z Gniezna, a to złożyło swoją ofertę na poziomie 1,492 mln zł. Obie firmy dają sześcioletnią gwarancję za wykonane prace.

Roboty mają polegać na modernizacji pokrycia dachu hali przy ul. Toruńskiej 59. Obiekt został oddany do użytku w 2002 roku. Prace zostaną również przeprowadzone na suficie, na którym w różnych miejscach pojawiają się przecieki i konieczne jest interwencyjne uszczelnianie dachu. Czasu na wykonanie robót jest jednak mało, bo te mają się rozpocząć niezwłocznie po wyłonieniu firmy, która to zadanie zrealizuje. Finał prac remontowych wyznaczono do początku sierpnia, choć zastrzeżono że ze względu na pogodę może się on lekko opóźnić. W drugim miesiącu wakacji w Łuczniczce przygotowania do nowego sezonu ligowego rozpoczną zarówno siatkarki Banku Pocztowego Pałacu, jak i siatkarze Chemika.

Kto wyremontuje dach Łuczniczki? Są dwie oferty w nowym przetargu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments