Bydgoszcz
14C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 14 • L 14
16C
Sob
13C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKto wyremontuje torowisko na Toruńskiej? Drogowcy wydłużyli termin składania ofert
02.01.2020 | 06:00

Kto wyremontuje torowisko na Toruńskiej? Drogowcy wydłużyli termin składania ofert

Na zdjęciu: Prace remontowe mają zostać przeprowadzone m.in. na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Wykonawcę prac mieliśmy poznać jeszcze w grudniu, tymczasem Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej do połowy miesiąca przedłużył termin składania ofert w postępowaniu przetargowym na remont torowiska na Toruńskiej.

ZDMiKP już po raz drugi przeprowadza przetarg na wykonanie remontu torowiska. Tym razem jednak zadanie zostało mocno okrojone w porównaniu z jego pierwszym podejściem. Wówczas, przetarg unieważniono ze względu na koszty. Drogowcy na ten cel mieli zabezpieczone ok. 61 milionów złotych, podczas gdy najtańsza oferta, jaką złożyła grupa ZUE była niemal dwukrotnie większa.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, drogowcy podjęli decyzję o przedłużeniu terminu, do którego firmy zainteresowanie wykonaniem zadania, mogą składać swoje oferty. Ten wydłużono do 16 stycznia, kiedy to zostaną otwarte koperty. Póki co, przedstawiciele zarządu dróg szczegółowo odpisali na pytania, jakie pod koniec roku zostały do nich skierowane odnośnie inwestycji.

Według planów, prace remontowe mają zostać wykonane na torowisku tramwajowym w obrębie od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ul. Spokojną oraz od skrzyżowania z Aleją Prezydenta Lecha Kaczyńskiego (dawna Planu 6-letniego) do pętli tramwajowej Stomil w rejonie ul. Spadzistej. W ramach robót, torowisko ma zostać gruntownie przebudowane wraz z infrastrukturą tramwajową, siecią trakcyjną czy odwodnieniem torowiska. Wprowadzony ma zostać system ITS, który nada priorytet pojazdom szynowym. Ponadto, drogowcy planują także rozbudowanie sieci elektroenergetycznej w zakresie oświetlenia ulic.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści