Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaProfesor Jacek Woźny nowym rektorem UKW! [NA ŻYWO]
wybory rektora UKW
30.03.2016 | 14:28

Profesor Jacek Woźny nowym rektorem UKW! [NA ŻYWO]

O schedę po prof. Januszu Ostoi-Zagórskim ubiegają się: prof. Jacek Woźny oraz prof. Ryszard Gerlach.

Na zdjęciu: Aula Atrium wypełniona elektorami na kilka minut przed rozpoczęciem głosowania.

Fot. Leszek Grabowski

W Auli Atrium na terenie obiektów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza rozpoczęło się krótko po godzinie czternastej głosowanie, które ma wyłonić nowego sternika uczelni. W stawce jest dwóch kandydatów – profesor Jacek Woźny i profesor Ryszard Gerlach.

[godz. 15:00]
Około godziny 15:10 ma rozpocząć się konferencja prasowa rektora-elekta, który aktualnie rozmawia z ustępującym w tym roku włodarzem uniwersytetu prof. Januszem Ostoją-Zagórskim.

[godz. 14:50]
Wybory prorektorów uczelni odbędą się 8 kwietnia (piątek) o godzinie 12:00.

[godz. 14:42]
Profesor Jacek Woźny został wybrany w pierwszej turze wyborów nowym rektorem UKW! Otrzymał 84 głosy spośród 116 ważnych oddanych w trakcie głosowania. Na jego kontrkandydata – prof. Ryszarda Gerlacha – głosowało 32 elektorów. Oddano także dwa głosy nieważne.

[godz. 14:15]
AKTUALIZACJA: Według najnowszych informacji w ostatniej chwili dotarło dwóch kolejnych elektorów, więc liczba wybierających wyniosła ostatecznie 118.

[godz. 14:05]
– Jako studenci zawsze oczekujemy zmian i wsparcia dla naszych inicjatyw. Liczymy, że większe zasoby uczelni będą dostępne w formie cyfrowej. Chcemy być uniwersytetem nowoczesnym – mówiła bezpośrednio przed rozpoczęciem wyborów przewodnicząca samorządu studenckiego Aleksandra Wiśniewska.

[godz. 14:00]
Drzwi do Auli Atrium zostały zamknięte. Z podpisów na listach obecności wynika, że w wyborach weźmie udział 116 ze 120 uprawnionych do głosowania elektorów.

[godz. 13:55]
Ostatni elektorzy pojawiają się w auli, gdzie odbędzie się głosowanie. Będzie ono zamknięte dla mediów. Wyniki pierwszej tury mają być znane najpóźniej około godziny 15:00.


Powiązane treści