Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 14 • L 12
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKujawia XC 2017 już na początku kwietnia. Ruszyły zapisy!
Metropolia Bydgoszcz MTB Maraton
14.03.2017 | 11:00

Kujawia XC 2017 już na początku kwietnia. Ruszyły zapisy!

W Myślęcinku zostanie zainaugurowany sezon kolarstwa górskiego.

Na zdjęciu: Na liście startowej jest już m.in. Piotr Stalmierski, który ponownie powalczy o zwycięstwo w wyścigu mastersów.

Fot. Sebastian Torzewski

Już 2 kwietnia odbędą się w Myślęcinku zawody Kujawia XC. Impreza co roku przyciąga do Bydgoszczy miłośników kolarstwa górskiego.

Kujawia XC to jeden z najważniejszych wyścigów rozpoczynających sezon mtb w Polsce. W ub. roku organizatorzy – klub Byd-Bike – zanotowali rekord frekwencji, gromadząc na trasie ułożonej w pobliżu stoku narciarskiego ponad 200 uczestników.

Na tegoroczną imprezę, która odbędzie się 2 kwietnia, w pierwszych dniach rejestracji zapisało się już 64 zawodników. Wśród nich m.in. zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu w kat. Elita Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn) oraz Michał Bogdziewicz, który do Bydgoszczy przyjedzie prosto z RPA, gdzie będzie rywalizował w Absa Cape Epic – jednym z najsłynniejszych wyścigów etapowych na świecie, w którym udział wezmą m.in. obecni mistrzostwie olimpijscy. Na liście startowej znajdują się także przedstawiciele zespołów z regionu – AMSports Bydgoszcz MTB Team, Fit Serwis MTB Team, Sisu-OWB Team, N-Bike Academy, BikeBoys Cadmario Team, GardenFlora MTB Team czy Eldar Świecie.

Na początek imprezy odbędą się wyścigi dla najmłodszych organizowane we współpracy z N-Bike Academy. Dzieci urodzone w 2003 roku i później pojadą na specjalnie dostosowanej do ich wieku trasie, a osoby urodzone w latach 2001-2002 rywalizować będą na rundach, z którymi później (od 11:45 do ok. 16) zmierzą się starsi zawodnicy.

Opłata startowa dla dzieci urodzonych w 2001 roku i później wynosi 10 zł. Roczniki 1999-2000 zapłacą 20, a starsi uczestnicy – 40 zł. Do opłaty należy jeszcze doliczyć 10 zł za chip umożliwiający pomiar czasu. Zwycięzcy otrzymają trofea sportowe i nagrody rzeczowe, a w kategorii elita także gratyfikacje pieniężne (od 50 do 300 zł).


Powiązane treści