Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoKujawsko-Pomorscy policjanci mają nowego szefa [ZDJĘCIA]
Insp. Piotr Leciejewski, insp. Kamil Bracha_ KWP Bydgoszcz (2)
22.03.2020 | 21:12

Kujawsko-Pomorscy policjanci mają nowego szefa [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Insp. Piotrowi Leciejewskiemu nominacji na stanowisko szefa kujawsko-pomorskiej policji gratulował nadinsp. Kamil Bracha.

Fot. KWP Bydgoszcz

Komenda Wojewódzka Policji ma nowego komendanta. Obowiązki szefa kujawsko-pomorskich policjantów pełni insp. Piotr Leciejewski.

Uroczystość w siedzibie KWP miała wyjątkowy charakter, bowiem zrezygnowano z oficjalnej uroczystości. Wszystko z powodu zagrożenia koronawirusem. Pełniącego obowiązki szefa kujawsko-pomorskiej policji przedstawiono szefom komend miejskich i powiatowych podczas wideokonferencji.

Insp. Leciejewski od początku służby (rozpoczął ją w 1993 roku) związany był z pionem kryminalnym, ale był także na stanowiskach kierowniczych w pionie prewencji. Pracował m.in. w komendzie rejonowej Poznań-Grunwald, był komendantem powiatowym w Śremie, szefem policji w Lesznie, a ostatnio pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, gdzie odpowiadał bezpośrednio za pion kryminalny.

W uroczystości wziął udział zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha. – Znam insp. Piotra Leciejewskiego wiele lat. Jestem bardzo dumny, że z pionu kryminalnego trafia na tak wysokie stanowisko – powiedział. Insp. Leciejewski był wdzięczny za te słowa i cieszył się na objęcie nowego stanowiska. – Cieszę się, że będę mógł pełnić z Wami tę służbę, którą stawiam i cenię ponad wszystko. Dla mnie polityka prowadzenia jednostki jest polityką otwartych drzwi, jasnych i kompetentnych rozmów. Liczę bardzo na Państwa pomoc. Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się osobiście – mówił. 

Przypomnijmy, że poprzedni szef kujawsko-pomorskiej policji insp. Paweł Spychała przeszedł na emeryturę. Jego obowiązki pełnił pierwszy zastępca, insp. Mirosław Elszkowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści