Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKujawsko-pomorska policja na zakupach. Chce pozyskać co najmniej 20 radiowozów
02.03.2020 | 13:10

Kujawsko-pomorska policja na zakupach. Chce pozyskać co najmniej 20 radiowozów

Na zdjęciu: Policjanci z Kujaw i Pomorza niebawem otrzymają kolejne nowe samochody.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwadzieścia oznakowanych radiowozów zakupi Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni dostawcę pojazdów. Dotację w wysokości miliona złotych na pozyskanie aut przekazano z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Nowe, oznakowane radiowozy trafią do każdej z dziewiętnastu komend miejskich i powiatowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Według specyfikacji przetargowej, będą to auta segmentu C, typu kombi, SUV lub Crossover. Postępowanie trwa do końca marca – nowe auta zostaną dostarczone do policji jesienią tego roku. KWP zapisała w przetargu możliwość skorzystania z opcji zakupu dodatkowych (maksymalnie czterech) sztuk samochodów.

To kolejny zakup pojazdów dla kujawsko-pomorskich stróżów prawa. W grudniu do Bydgoszczy przywieziono 26 sztuk nowych aut –  18 kii ceed i 8 sztuk volkswagenów caddy, które trafiły do komend powiatowych na terenie całego województwa.

Zakup radiowozów będzie sfinansowany z dotacji, przyznanej z budżetu samorządu województwa. Umowa pomiędzy marszałkiem Piotrem Całbeckim i p.o. komendanta wojewódzkiego Mirosławem Elszkowskim została podpisana w ubiegłym tygodniu, podczas sesji sejmiku.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza staramy się pomagać policjantom przy inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz organizowaniu szkoleń – stwierdził marszałek Piotr Całbecki.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy i ponad 700 pracowników cywilnych. Urząd marszałkowski przekazywał już mundurowym dotacje na zakup m. in. motocykli, radiowozów czy przyczepy do przewozu psów policyjnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści