Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKujawsko-pomorska policja podsumowała miniony rok na drogach. Wzrosła liczba wypadków
Akcja-Prędkość-Policja-Drogówka-Fotoradar-KWP-002
05.01.2019 | 16:11

Kujawsko-pomorska policja podsumowała miniony rok na drogach. Wzrosła liczba wypadków

Na zdjęciu: Policja podała pierwsze statystyki dotyczące zdarzeń drogowych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Znamy pierwsze statystyki dotyczące zdarzeń drogowych za 2018 rok. Liczba wypadków w województwie kujawsko-pomorskim nieznacznie wzrosła. Odnotowano też więcej ofiar.

Z przekazanych MetropoliaBydgoska.PL przez zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że w okresie styczeń – grudzień 2018 roku odnotowano 957 wypadków drogowych. To o 13 więcej, niż w całym 2017 roku. Zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych – w minionych dwunastu miesiącach na kujawsko-pomorskich drogach zginęło 169 osób (rok wcześniej odnotowano 151 zgonów).


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Statystyki straży pożarnej za 2018 rok. W Bydgoszczy wybuchło więcej pożarów!


W zdarzeniach drogowych na Kujawach i Pomorzu w 2018 roku ranne zostały 1023 osoby. Warto też wspomnieć, że przez cały ten okres policjanci złapali 4900 kierowców, którzy podróżowali pojazdami mechanicznymi pod wpływem środków odurzających – nie tylko alkoholu, ale także narkotyków.

Pełne statystyki dotyczące sytuacji na drogach regionu mamy poznać w najbliższych tygodniach. Czy w 2019 roku zmniejszy się liczba rannych i zabitych? Pierwsze dni stycznia przyniosły niestety dwa tragiczne doniesienia: 2 stycznia, w pobliżu Lipna, kierowca mercedesa sprintera podczas próby wyprzedzania śmiertelnie potrącił młodą kobietę, która szła poboczem. Tego samego dnia na DK 25 w Sępólnie Krajeńskim, także podczas manewru wyprzedzania kierowca mercedesa uderzył w opla corsę – kierujący oplem zginął na miejscu.


Powiązane treści