Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKujawsko-Pomorska Straż Pożarna zmienia komendanta. Dotychczasowy w piątek ustąpił ze stanowiska
Mikołaj Bogdanowicz, nadbyg. Janusz Halak - SF
31.01.2020 | 16:27

Kujawsko-Pomorska Straż Pożarna zmienia komendanta. Dotychczasowy w piątek ustąpił ze stanowiska

Pożegnanie dotychczasowego szefa kujawsko-pomorskich strażaków odbyło się w piątek.

Na zdjęciu: Za służbę w straży, nadbryg. Januszowi Halakowi dziękował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kujawsko-Pomorska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej będzie miała nowego szefa. Dotychczasowy, w piątek ustąpił ze stanowiska.

O dymisji nadbryg. Janusza Halaka informowaliśmy już na naszych łamach przed tygodniem. Komendant umotywował swoją decyzję sprawami osobistymi, a konkretnie opieką nad chorą córką. W piątek, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim dokonano zmiany na tym stanowisku.

Nadbryg. Halak szefem kujawsko-pomorskiej straży pożarnej był od marca 2016 r. – Nie ukrywam, że to dla mnie trudny moment, bo zostawiam za sobą znaczną część swojego życia – mówił nadbryg. Halak w krótkim przemówieniu. Jak dodawał, to była trudna służba, która przynosiła zarówno stres, jak i olbrzymią satysfakcję. – Rozstaję się z nią z żalem, ale i pełną satysfakcją z tego co udało się zrobić – powiedział. Potwierdził przy tym, że decyzja o odejściu była umotywowana względami rodzinnymi. Szefowi kujawsko-pomorskich strażaków za pracę dziękowali m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, jak i Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Jednocześnie od 1 lutego, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej pełnić będzie st. bryg. Jacek Kaczmarek, dotąd zastępca nadbryg. Halaka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści