Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kujawy i Pomorze z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Wojewoda: Czekamy na lepsze informacje

Dodano: 01.12.2020 | 19:50

Na zdjęciu: Jak przekazał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, obecnie w szpitalach znajduje się ponad 1300 osób zakażonych SARS-CoV-2.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dziś w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem w kraju – aż 1214 spośród 9105 potwierdzonych przypadków. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreśla, że liczba zmagających się z wirusem jest nadal bardzo duża; podał także aktualne dane dotyczące chorych w szpitalach i zajętych respiratorów.

Sytuacja w Polsce, jeśli chodzi o rozwój epidemii, ulega znaczącej poprawie – stwierdził wojewoda w dzisiejszej wypowiedzi dla mediów. Jednak w samym województwie kujawsko-pomorskim wciąż notowane są wysokie liczby nowych zakażeń. Dziś resort zdrowia poinformował o 9105 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – najwięcej, bo aż 1214 odnotowano właśnie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ponadto, resort zdrowia poinformował także o 40 zgonach osób zakażonych. Bogdanowicz dodaje jednak, że ogólna tendencja wskazuje na spadek liczby zakażeń.

W tej chwili w szpitalach przebywa 1307 osób. Mamy 126 zajętych respiratorów na prawie 200 dostępnych. Czekamy na te lepsze informacje; chciałbym, aby liczba chorych przebywających w szpitalach się zmniejszała. Niestety wciąż jest bardzo duża – przekazał przedstawiciel rządu w terenie. Bogdanowicz poinformował również, że do zespołów ratownictwa medycznego i na szpitalne oddziały ratunkowe dostarczono testy kasetkowe. – To tam, w sposób szybki po 15 minutach można ocenić, czy dana osoba jest zakażona i następnie kierować ją do szpitali – powiedział.


CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny pożar w domu pod Włocławkiem. Zginął mężczyzna


Od początku epidemii na terenie Kujaw i Pomorza odnotowano 57 230 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 704 osób. Według danych na 31 listopada, w naszym województwie wykonano 353 041 testów na koronawirusa. W kraju liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zbliża się do miliona, a zgonów – do 18 tysięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
3 lat temu

„Według danych na 31 listopada” – niezłe zakrzywienie czasoprzestrzeni. Ciekawe jak gdzie indziej wyglądają dane na 31 listopada.