Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKulesza, Więckiewicz i Jakubik spotkają się z bydgoszczanami. Jak zdobyć wejściówki?
smarzowski bydgoszcz
07.10.2020 | 10:00

Kulesza, Więckiewicz i Jakubik spotkają się z bydgoszczanami. Jak zdobyć wejściówki?

Na zdjęciu: W niedzielę odbędzie się spotkanie z Wojciechem Smarzowskim.

Fot. mat. prasowe

Wojciech Smarzowski, Agata Kulesza, Robert Więckiewicz czy Arkadiusz Jakubik – między innymi oni wezmą udział w niedzielnym spotkaniu w Kinie Orzeł. Będzie to zwieńczenie akcji „Kino Smarzowskiego”.

Ekipa realizująca film o roboczym tytule „W2” gości w mieście nad Brdą od połowy września. Wcześniej zdjęcia realizowano na Łotwie, pod Warszawą oraz w Nieszawie koło Ciechocinka. Od kilku tygodni trwają prace w Bydgoszczy i okolicach, m.in. w zespole pałacowo-parkowym w Ostromecku. – Bydgoszcz nie jest dla Smarzowskiego miastem anonimowym, w jego twórczości odgrywa istotną rolę. W Kinie Orzeł miała miejsce jedna z prapremier filmu „Wołyń”, a w bydgoskim Kinie Helios – prapremiera „Kleru” – mówił niedawno Marcin Kowalski ze Studia Filmowego Metrage.

W ramach wizyty filmowców w Bydgoszczy przygotowano szereg atrakcji pod nazwą „Kino Smarzowskiego”. Niedzielny finał cyklu rozpocznie się o godz. 17:00 od pokazu specjalnego filmu Wesele w Kinie Orzeł. Po seansie widzowie będą mogli wziąć udział w spotkaniu z jego twórcami. Wezmą w nim udział: Wojciech Smarzowski, Piotr Sobociński jr., Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik i Mateusz Więcławek.

Wstęp możliwy będzie tylko dzięki imiennym wejściówkom. Aby je zdobyć, należy napisać do Studia Metrage na Facebooku, odpowiadając na pytanie: „Dlaczego chcesz ten wieczór spędzić z nami?” Kilkadziesiąt najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych zaproszeniami. Dla tych, których nie zasiądą w kinowej sali, udostępniona zostanie transmisja online na fanpage’u oraz na kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jej początek około godz. 18:45.  Tuż po spotkaniu odbędzie się koncert Mikołaja Trzaski i jego tria Shofar, który również będzie transmitowany.

Wciąż można też wybrać się do Kina Orzeł na inny film polskiego reżysera. W środę zostanie pokazana „Róża”, w czwartek – „Wołyń”, a w piątek „Kler”. Wszystkie o godz. 20:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści