Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKurtko-śpiwory dla bezdomnych przekazano w urzędzie marszałkowskim. Odebrali je przedstawiciele regionalnych instytucji [ZDJĘCIA]
20.02.2021 | 00:40

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych przekazano w urzędzie marszałkowskim. Odebrali je przedstawiciele regionalnych instytucji [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Kurtko-śpiwory odebrali w urzędzie marszałkowskim przedstawiciele szesnastu instytucji, w tym m.in. straży miejskiej.

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl - Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Dwieście chroniących przed zimnem kurtko-śpiworów odebrali w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele szesnastu instytucji z regionu. 

Kurtko-śpiwór to okrycie wierzchnie, łączące w sobie kurtkę i śpiwór. – Został wyprodukowany z wodo- i wiatroszczelnej tkaniny odpornej na pleśń z ocieplanym polarem – mówi rzecznik prasowa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Beata Krzemińska i dodaje: – Kurtkę można traktować jako zwykłe okrycie wierzchnie, a dolną część – odpinany śpiwór – zakładać tylko do snu. Kombinezon ma kilka obszernych kieszeni oraz długie ściągacze z polaru, które zastępują rękawiczki. Kurtko-śpiwory zostaną teraz przekazane osobom potrzebującym.

Podczas uroczystości w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, kurtko-śpiwory odebrali przedstawiciele szesnastu instytucji, m.in. schroniska dla bezdomnych w Świeciu, Stowarzyszenia Jesień w Koronowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie, Caritas Diecezji Włocławskiej, a także straży miejskiej z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza (pełna lista poniżej). – Pragnę podziękować wszystkim państwu za wielkie serce, które na co dzień okazujecie potrzebującym, wypełniając misję świętego brata Alberta. Dziękuję za to, że wyciągacie do nich rękę, zwyczajnie z potrzeby serca i dostrzegacie w nich człowieka – zwracał się do przedstawicieli instytucji marszałek Piotr Całbecki.

Kurtko-śpiwory powstały ramach projektu „Ciepłe serce” realizowanego przez Fundację Skarbowości im. Jana Pawła II w Bydgoszczy w partnerstwie z marką odzieżową Volcano z Osielska w powiecie bydgoskim. Ich zakup był możliwy dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020.

Kurtko-śpiwory dla bezdomnych odebrali przedstawiciele 16 instytucji z regionu:

·         schroniska dla bezdomnych w Świeciu – 10 kurtko-śpiworów

·         miejskiego schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Toruniu – 10 kurtko-śpiworów

·         Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarządu Miejsko-Gminnego w Grudziądzu – 8 kurtko-śpiworów

·         Koła Grudziądzkiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – 10 kurtko-śpiworów

·         Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Bydgoszczy – 10 kurtko-śpiworów

·         parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy – 10 kurtko-śpiworów

·         Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Inowrocławiu – 10 kurtko-śpiworów

·         Brodnickiego Centrum Caritas – schronisko dla osób bezdomnych w Brodnicy – 8 kurtko-śpiworów

·         Stowarzyszenia Jesień w Koronowie (powiat bydgoski) – 8 kurtko-śpiworów

·         Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mogilnie – 8 kurtko-śpiworów

·         Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku – 8 kurtko-śpiworów

·         straży miejskiej w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Inowrocławiu i we Włocławku – łącznie 100 kurtko-śpiworów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści