Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 6 • L 3
12C
Sob
14C
Nd
11C
Pon
9C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKwestia smaku
02.11.2015 | 16:14

Kwestia smaku

McDonald's na Gdańskiej przechodzi do historii. Czy wiążę się z tym coś więcej niz tylko zamknięcie restauracji?

Na zdjęciu: Z budynku przy ul. Gdańskiej zdjęto już dobrze znany szyld.

Fot. Sebastian Torzewski

McDonald’s na Gdańskiej przechodzi do historii. Prowadzenie go w tym miejscu przestało być rentowne, czy to na skutek zbyt dużych kosztów eksploatacji lokalu , czy coraz liczniejszej konkurencji. Przyczyn zapewne jest wiele, ale jedną z kluczowych może być zmiana stosunku polaków do żywienia i trybu życia. Widzimy ja na co dzień – coraz liczniejsze są fitness kluby, biegaczy na ulicach spotykamy niemal co chwilę, na półkach sklepowych coraz częściej widać żywność ekologiczną. Miejsca na dmuchaną bułę z kawałkiem mięsa jest coraz mniej.

Przestała ona również zachwycać smakiem. Przed dwudziestoma laty, gdy ów przybytek otwierano miała ona smak nowości, wolności, dawno wyczekiwanego zachodu. Dzisiaj, po dwóch dekadach przeciętny Polak zdołał skonfrontować jej walory ze smakami kuchni całego świata, nawet swojskie pierogi z kapustą i grzybami okazują się bardziej kuszące. Przestaje też uwodzić cena. Za porównywalne pieniądze można zjeść gdzie indziej coś o niebo pyszniejszego i zdrowszego.

Czy płakać po McDonaldzie? Nie ma potrzeby – w końcu owe cuda kulinarne nadal będą dostępne w pobliskich Centrach Handlowych, ktoś kto smak cheeseburgera naprawdę uwielbia na pewno do nich trafi. Polacy coraz bardziej świadomie patrzą w swoje talerze i to oni swoimi wyborami decydują, jakie restauracje są rentowne a których prowadzenie przestaje się opłacać.


Podobne wpisy

Powiązane treści