Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKwestionariusz VIP (3): Krzysztof Gawkowski
03.06.2021 | 20:56

Kwestionariusz VIP (3): Krzysztof Gawkowski

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski odpowiedział na pytania z Kwestionariusza VIP.

Fot. Magazyn VIP

Epidemia koronawirusa zmieniła życie nas wszystkich. Dlatego częścią Magazynu VIP staje się kwestionariusz, w którym o swoich doświadczeniach i prognozach na przyszłość opowiedzą bydgoscy przedsiębiorcy, samorządowcy, menadżerowie, pracownicy, ludzie kultury i sztuki. Dziś na pytania odpowiada poseł Krzysztof Gawkowski.

 Czego najbardziej brakowało Panu w czasie pandemii?
Okres pandemii mocno uwidocznił, jak ludzie są bardzo z sobą związani. Podczas ostatnich kilkunastu miesięcy najbardziej brakowało mi właśnie codziennej socjalizacji, spotkań i rozmów. Wspominam święta wielkanocne, które rodzinnie spędzaliśmy tylko dzięki internetowym komunikatorom. To niebywałe doświadczenie, że rodzina mieszkająca kilka ulic od siebie nie może się spotkać i mam nadzieję, że ten czas już nie wróci.

W dzień, kiedy znów będzie można bez przeszkód podróżować, dokąd Pani uda się w pierwszej kolejności i dlaczego właśnie tam?
Chciałbym odwiedzić teatr, w którym nie byłem od początku pandemii. Wspólnie z żoną mamy taką mała nadzieję, że w wakacje jakiś spektakl uda się zaliczyć, a że obydwoje jesteśmy fanami musicali to poszukiwania biletów już trwają.

Największa i najbardziej bolesna strata w czasie pandemii?
Śmierć ojca. Człowiek inaczej doświadcza tragedii, nawet największych, jak krążą wokół, a inaczej jak dotykają najbliższych. Tata odszedł w połowie pandemii i doskonale rozumiem, co czuło wiele osób, które nie mogło pożegnać się ze swoimi bliskimi.

Czy w tym trudnym czasie udało się coś zyskać?
W życiu chyba już tak jest, że rozpacz goni szczęście lub odwrotnie. Po stracie taty przyszedł czas smutku i refleksji, który kilka miesięcy później przerodził się w radość. Z początkiem 2021 roku na świat przyszła moja córka Hania i jest to bez wątpienia najpiękniejsza chwila podczas pandemii.

Jak się zmieniło Pana życie przez ostatnie 15 miesięcy?
Pandemia przyniosła wiele zmian na dużej ilości pól. Od pracy po życie osobiste. Na początku było wzmożony czas z rodziną, później nauka nowych standardów pracy, aż w końcu próba dostosowania się do panujących warunków i godzenie obostrzeń z pracą oraz codziennym zżyciem. Czas pandemii spowodował, że zbliżyliśmy się rodzinnie. Odkryliśmy nowe aspekty życia i nauczyliśmy się żyć w bliskości z przyrodą. Przez czterdzieści lat nie chodziłem na spacery tak często jak w ostatnich kilkunastu miesiącach. I ta dobra zmiana na pewno ze mną zostanie.

Przyszłość jawi się optymistycznie czy pesymistycznie?
Byłem, jestem i zawsze będę optymistą. W życiu trzeba pokonywać przeszkody i wierzyć, że każdy dzień będzie lepszy. Podczas pandemii kilka razy oglądałem się za siebie myśląc, co będzie dalej. Hartu ducha nie traciłem jednak nawet wtedy, gdy chorując na Covid leżałem w szpitalu pod tlenem. Każdy z nas ma różne problemy i to jest ludzkie. Pokonać można je jednak najłatwiej optymizmem i zawsze namawiam do takiego myślenia bliskie mi osoby.

Obostrzenia kiedyś się skończą, czy już na zawsze musimy się nauczyć żyć z obostrzeniami?
Myślę, że pandemia spowodowała duże zmiany w społecznym postrzeganiu zagrożeń. Bez względu, jak długo będą obowiązywały różne obostrzenia to higiena osobista na pewno będzie na dużo wyższym poziomie niż przed koronawirusem. Ludzie zrozumieli również wagę usług publicznych takich jak ochrona zdrowa. Można mieć prywatny abonament do lekarza, ale jak się robi bardzo kiepsko, to jedziemy jednak do szpitala państwowego. To wszystko sprawia, że i świat wokół będzie inny. Nawet jak wolny od obostrzeń to jednak bezpieczniejszy.


Już wkrótce kolejne części Kwestionariusza VIP. Jeśli znacie ciekawych rozmówców, proszę o przesyłanie propozycji z krótkim uzasadnieniem na adres: redvip@wp.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemo
Przemo
7 miesięcy temu

Bardzo bydgoski jest nasz Pan Poseł…

Powiązane treści